logo

zdrowie-medycyna
Co jest przyczyną cellulitu? Jak pozbyć się cellulitu?

Co jest przyczyną cellulitu? Jak pozbyć się cellulitu?
Problem cellulitu w większym stopniu dotyczy kobiet niż mężczyzn. Cellulit ma bowiem związek z zaburzeniami kobiecego układu hormonalnego, gdy zwiększa się ilość estrogenów, zwiększa się również przepuszczalność naczyń krwionośnych i limfatycznych. Płyny fizjologiczne z łatwością przechodzą przez naczynia, co sprawia, że musi się on zbierać w przestrzeniach międzykomórkowych, które wypełnia płyn utrudniające prawidłowe krążenie pod skórą. Cellulit wynika z nieprawidłowej diety i jest efektem rozkładających się w tkance tłuszczowej toksyn. Wynika to bezpośrednio z zakwaszenia organizmu, jego zagrzybienia (skażenie flory bakteryjnej patogenami), które prowadzi do szybszego starzenia się organizmu. Zakwaszenie wynika z błędów dietetycznych i nadmiaru mięsa w diecie (białka).
Przede wszystkim nie powinno się mieszać węglowodorów (np. ziemniaki) z białkiem (mięso). Podczas trawienia takiego miksu jednocześnie tworzy się zasada i kwas, które się wzajemnie neutralizują. Najlepiej węglowodory (np. ziemniak) i białka (mięsa) jeść oddzielnie, zarówno węgle, jak i biało powinno się łączyć z zielonymi warzywami. W przypadku białka jest to nawet konieczne, gdyż bez warzyw pojawia się nadmiar bakterii beztlenowych (grzyby, pierwotniaki, pasożyty), które rujnują organizm i doprowadzają do różnych chorób. Dodatkowym problemem są zawarte w mięsie antybiotyki, które niszczą dobre dla naszego organizmu bakterie tlenowe (bakterie probiotyczne).
Aby pozbyć się cellulitu należy przede wszystkim zmienić nawyki żywieniowe, pomóc przy tym może duża ilość ruchu i odpowiednia pielęgnacja skóry oraz masaże. Należy również unikać gorących kąpieli i obcisłych strojów, które zmniejszą ukrwienie wierzchnich warstw skóry.
Można usunąć cellulit laserem, ale należy pamiętać, że jeśli nie zmienimy swoich przyzwyczajeń, to szybko powróci.

Żródła: Marcin Jabłoński, AWF, KIF, 10/2016, zdrowie.gazeta.pl
Popularne pytania
Jak jest po francusku “kupa”?
Jak skutecznie walczyć z obszczymurami?
Ile wynosi śmiertelna dawka ibuprofenu?
Dlaczego pomimo łamania praw człowieka Amerykanie w 2001 roku przyjęli Chiny do WTO?
Które hasła były najczęściej googlowane w Polsce w 2014 roku?
Czy kichnięcie przy otwartych oczach może spowodować wypadnięcie gałek ocznych?
Które państwo chciało stworzyć z Polską jeden wspólny rynek po 1991 roku?
Czy po 1945 roku lasów w Polsce ubyło czy przybyło?
Co zrobić, aby uniknąć zapalenia zatok?
Jak się nazywa oficjalne nakrycie głowy rosyjskiej policji?
Z którym państwem król Stanisław August Poniatowski planował rozpocząć wojnę?
Przy którym uchu większość ludzi trzyma telefon?
Czy samochody elektryczne są ekologiczne?
Czy istniał taki moment, że Polska mogła wejść w sojusz z III Rzeszą?