logo

biznes-ekonomia
Które z wymienionych marek nie należą do firmy Agora: Gazeta.pl, Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, bezpłatny dziennik „Metro”?

Które z wymienionych marek nie należą do firmy Agora: Gazeta.pl, Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, bezpłatny dziennik „Metro”?
Odpowiedź - wszystkie należą do koncernu Agora. Koncern jest właścicielem dziennika Gazeta Wyborcza (kopia skrajnie lewicowego amerykańskiego New York Timesa), portali Gazeta, Tuba, Trader, sieci kin Helios S.A., jednej z największych w Polsce agencji outdoorowej AMS (billboardy), należy do niego 29 lokalnych rozgłośni radiowych, w tym Tok FM, Rock Radio, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda, dziesiątek pism np: "Dziecko" .... Mówiąc najprościej nie jesteś w stanie uciec przed Agorą, nawet jadąc samochodem będziesz oglądał billboardy i słuchał tego co emituje wspomniany koncern :) W przeszłości Agora miała też udziały m.in. w Radiu Zet i polskiej części telewizji Canal+, ale je odsprzedała. W roku 2002 czyniła starania o zakup ogólnopolskiej telewizji Polsat - słynna afera Lwa Rywina. W latach 2010-2014 Agora była zdecydowanie największym beneficjentem reklam zlecanych przez ministerstwa (z pieniędzy podatników), zapewne i firm państwowych. Niektórzy uważają, że koncern poprzez propagowanie socjalizmu w gospodarce (socjalizm zawsze prowadził Polskę do ruiny) i stałe wspieranie skrajnej lewicy prowadzi w ten sposób działalność wyjątkowo szkodliwą dla kraju. Pojawiają się również inne opinie.
Popularne pytania
Który kraj zaatakowali Rosjanie wspólnie z Brytyjczykami w 1941 roku?
Co w McDonaldzie bardziej tuczy: sałatka z kurczakiem czy hamburger?
Które potrawy lubiła jeść najstarsza osoba świata?
Który Alan grał na Księżycu w golfa?
Ile dni urlopu w roku mieli robotnicy w II RP?
Czy bieganie na czczo działa odchudzająco?
Jakiej rasy psy mają niebieskie oczy?
Czy uprawiający sport mają większe serca?
Co było odpowiednikiem Okrągłego Stołu w Czechosłowacji?
Czy strusie potrafią pływać?
Czy można się samemu połaskotać?
Co to za zwierzę?
Czy Rosja w 1939 roku wypowiedziała Polsce wojnę?
Ile śmiercionośnej broni chemicznej zatopili na Bałtyku Rosjanie i Niemcy?