logo

biznes-ekonomia
Które z wymienionych marek nie należą do firmy Agora: Gazeta.pl, Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, bezpłatny dziennik „Metro”?

Które z wymienionych marek nie należą do firmy Agora: Gazeta.pl, Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, bezpłatny dziennik „Metro”?
Odpowiedź - wszystkie należą do koncernu Agora. Koncern jest właścicielem dziennika Gazeta Wyborcza (kopia skrajnie lewicowego amerykańskiego New York Timesa), portali Gazeta, Tuba, Trader, sieci kin Helios S.A., jednej z największych w Polsce agencji outdoorowej AMS (billboardy), należy do niego 29 lokalnych rozgłośni radiowych, w tym Tok FM, Rock Radio, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda, dziesiątek pism np: "Dziecko" .... Mówiąc najprościej nie jesteś w stanie uciec przed Agorą, nawet jadąc samochodem będziesz oglądał billboardy i słuchał tego co emituje wspomniany koncern :) W przeszłości Agora miała też udziały m.in. w Radiu Zet i polskiej części telewizji Canal+, ale je odsprzedała. W roku 2002 czyniła starania o zakup ogólnopolskiej telewizji Polsat - słynna afera Lwa Rywina. W latach 2010-2014 Agora była zdecydowanie największym beneficjentem reklam zlecanych przez ministerstwa (z pieniędzy podatników), zapewne i firm państwowych. Niektórzy uważają, że koncern poprzez propagowanie socjalizmu w gospodarce (socjalizm zawsze prowadził Polskę do ruiny) i stałe wspieranie skrajnej lewicy prowadzi w ten sposób działalność wyjątkowo szkodliwą dla kraju. Pojawiają się również inne opinie.
Popularne pytania
Co w większym stopniu wpływa na dane, rysy górnej czy dolnej warstwy płyty?
Blondynki mają średnio mniej czy więcej włosów na głowie od brunetek?
Gdzie na świecie jeżdżą piętrowe tramwaje?
Które związki są najtrwalsze?
Czy łysi mają więcej testosteronu?
Kto stworzył death metal ?
Kiedy ludzie zaczęli siać w rzędach?
Czy warto iść do łóżka na pierwszej randce?
Dlaczego Indianie bez obaw kąpią się w rzekach, w których żyją piranie?
Jaki procent dzieci do 7. roku życia ma fikcyjnego przyjaciela?
Jak ćwiczyć siłę myśli?
Czy CIA mogło zapobiec atakowi na WTC w 2001 roku?
Czy seryjni mordercy są inteligentniejsi od przeciętnych osób?
Ile gatunków organizmów żyje na Ziemi?