logo

biznes-ekonomia
Które z wymienionych marek nie należą do firmy Agora: Gazeta.pl, Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, bezpłatny dziennik „Metro”?

Które z wymienionych marek nie należą do firmy Agora: Gazeta.pl, Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, bezpłatny dziennik „Metro”?
Odpowiedź - wszystkie należą do koncernu Agora. Koncern jest właścicielem dziennika Gazeta Wyborcza (kopia skrajnie lewicowego amerykańskiego New York Timesa), portali Gazeta, Tuba, Trader, sieci kin Helios S.A., jednej z największych w Polsce agencji outdoorowej AMS (billboardy), należy do niego 29 lokalnych rozgłośni radiowych, w tym Tok FM, Rock Radio, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda, dziesiątek pism np: "Dziecko" .... Mówiąc najprościej nie jesteś w stanie uciec przed Agorą, nawet jadąc samochodem będziesz oglądał billboardy i słuchał tego co emituje wspomniany koncern :) W przeszłości Agora miała też udziały m.in. w Radiu Zet i polskiej części telewizji Canal+, ale je odsprzedała. W roku 2002 czyniła starania o zakup ogólnopolskiej telewizji Polsat - słynna afera Lwa Rywina. W latach 2010-2014 Agora była zdecydowanie największym beneficjentem reklam zlecanych przez ministerstwa (z pieniędzy podatników), zapewne i firm państwowych. Niektórzy uważają, że koncern poprzez propagowanie socjalizmu w gospodarce (socjalizm zawsze prowadził Polskę do ruiny) i stałe wspieranie skrajnej lewicy prowadzi w ten sposób działalność wyjątkowo szkodliwą dla kraju. Pojawiają się również inne opinie.
Popularne pytania
Czy niektóre zwierzęta celowo wzniecają pożary?
Z jakiego włoskiego miasta pochodzi potrawa car­pac­cio?
Ile czasu potrzebuje światło słoneczne, aby dotrzeć na powierzchnię Ziemi?
Czy umiarkowane picie piwa wzmacnia kości i zapobiega osteoporozie?
Czy ryż w np. chińszczyźnie może być szkodliwy?
Dlaczego niedźwiedź polarny nie jada pingwinów?
Jakie hobby ma Rowan Atkinson (Jaś Fasola)?
Czy wszyscy ludzie są na początku dziewczynkami?
Czego nigdy nie powinno się robić przy dziecku?
Kto dość dokładnie przewidział lokalizację pobytu ukrywającego się Osamy bin Ladena?
Kto wspierał Wietnam w wojnie z USA?
Czy Korea Północna ma oficjalną religię?
Które z międzynarodowych sieci handlowych działających w Polsce zapłaciły podatek CIT w 2011 roku?
Co zastąpiło "Boże Narodzenie" w USA?