logo

biznes-ekonomiaKtóre z wymienionych marek nie należą do firmy Agora: Gazeta.pl, Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, bezpłatny dziennik „Metro”?

Które z wymienionych marek nie należą do firmy Agora: Gazeta.pl, Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, bezpłatny dziennik „Metro”?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Odpowiedź - wszystkie należą do koncernu Agora. Koncern jest właścicielem dziennika Gazeta Wyborcza (kopia skrajnie lewicowego amerykańskiego New York Timesa), portali Gazeta, Tuba, Trader, sieci kin Helios S.A., jednej z największych w Polsce agencji outdoorowej AMS (billboardy), należy do niego 29 lokalnych rozgłośni radiowych, w tym Tok FM, Rock Radio, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda, dziesiątek pism np: "Dziecko" .... Mówiąc najprościej nie jesteś w stanie uciec przed Agorą, nawet jadąc samochodem będziesz oglądał billboardy i słuchał tego co emituje wspomniany koncern :) W przeszłości Agora miała też udziały m.in. w Radiu Zet i polskiej części telewizji Canal+, ale je odsprzedała. W roku 2002 czyniła starania o zakup ogólnopolskiej telewizji Polsat - słynna afera Lwa Rywina. W latach 2010-2014 Agora była zdecydowanie największym beneficjentem reklam zlecanych przez ministerstwa (z pieniędzy podatników), zapewne i firm państwowych. Niektórzy uważają, że koncern poprzez propagowanie socjalizmu w gospodarce (socjalizm zawsze prowadził Polskę do ruiny) i stałe wspieranie skrajnej lewicy prowadzi w ten sposób działalność wyjątkowo szkodliwą dla kraju. Pojawiają się również inne opinie.
Popularne pytania
Ilu mieszkańców ma najmniejsze miasto świata?
Ile może kosztować służący w wojsku pies do wykrywania min?
Co to jest bitcoin?
Jaka jest śmiertelna dawka aspiryny?
Dlaczego Chińczycy w XX wieku wrócili do naturalnych metod leczenia?
Jak Islandczycy tworzą nazwiska?
Gdyby ktoś chciał zbudować Gwiazdę Śmierci to ile by ona kosztowała?
Czy na bokserskim ringu może walczyć zawodnik z brodą?
Dlaczego Pentagon ma dwa razy więcej toalet niż potrzebuje?
Kto ma więcej włosów: dziewczyny rude czy blondynki?
Ile czasu w starożytnym Egipcie trwała budowa jednej piramidy?
Do czego starożytni Rzymianie używali startych mysich mózgów?
Kto wygrał wojnę wywiadów - ZSRR czy USA?
W którym państwie oficjalnie zaprzestano produkować broń palną, aby wrócić do wytwarzania mieczy?