logo

biznes-ekonomia
Które z wymienionych marek nie należą do firmy Agora: Gazeta.pl, Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, bezpłatny dziennik „Metro”?

Które z wymienionych marek nie należą do firmy Agora: Gazeta.pl, Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, bezpłatny dziennik „Metro”?
Odpowiedź - wszystkie należą do koncernu Agora. Koncern jest właścicielem dziennika Gazeta Wyborcza (kopia skrajnie lewicowego amerykańskiego New York Timesa), portali Gazeta, Tuba, Trader, sieci kin Helios S.A., jednej z największych w Polsce agencji outdoorowej AMS (billboardy), należy do niego 29 lokalnych rozgłośni radiowych, w tym Tok FM, Rock Radio, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda, dziesiątek pism np: "Dziecko" .... Mówiąc najprościej nie jesteś w stanie uciec przed Agorą, nawet jadąc samochodem będziesz oglądał billboardy i słuchał tego co emituje wspomniany koncern :) W przeszłości Agora miała też udziały m.in. w Radiu Zet i polskiej części telewizji Canal+, ale je odsprzedała. W roku 2002 czyniła starania o zakup ogólnopolskiej telewizji Polsat - słynna afera Lwa Rywina. W latach 2010-2014 Agora była zdecydowanie największym beneficjentem reklam zlecanych przez ministerstwa (z pieniędzy podatników), zapewne i firm państwowych. Niektórzy uważają, że koncern poprzez propagowanie socjalizmu w gospodarce (socjalizm zawsze prowadził Polskę do ruiny) i stałe wspieranie skrajnej lewicy prowadzi w ten sposób działalność wyjątkowo szkodliwą dla kraju. Pojawiają się również inne opinie.
Popularne pytania
Skąd pochodzi słynne słowo Mayday?
W którym państwie jest zakaz biegania grupowo?
Czy alkohol wspomaga trawienie?
Co się dzieje kiedy nie zjemy śniadania?
Czego Amerykanie domagali się od Japończyków przed Pearl Harbor?
Czy żucie gumy korzystnie działa na myślenie?
Które ryby są zdrowe, a które nie?
Jaki odsetek Polaków poznaje swoją drugą połówkę w pracy?
W jaki kolor odzieży należy się ubrać, żeby mieć większe szanse na poderwanie kobiety?
Jak dobry jest koci słuch?
Czy czekolada była kiedyś lekarstwem?
Czy każdy człowiek jest żywym źródłem promieniotwórczym?
Czy picie słodkich gazowanych napojów po posiłku jest zdrowe?
Czy istnieje lek na odrę?