logo

biznes-ekonomia
Które z wymienionych marek nie należą do firmy Agora: Gazeta.pl, Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, bezpłatny dziennik „Metro”?

Które z wymienionych marek nie należą do firmy Agora: Gazeta.pl, Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, bezpłatny dziennik „Metro”?
Odpowiedź - wszystkie należą do koncernu Agora. Koncern jest właścicielem dziennika Gazeta Wyborcza (kopia skrajnie lewicowego amerykańskiego New York Timesa), portali Gazeta, Tuba, Trader, sieci kin Helios S.A., jednej z największych w Polsce agencji outdoorowej AMS (billboardy), należy do niego 29 lokalnych rozgłośni radiowych, w tym Tok FM, Rock Radio, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda, dziesiątek pism np: "Dziecko" .... Mówiąc najprościej nie jesteś w stanie uciec przed Agorą, nawet jadąc samochodem będziesz oglądał billboardy i słuchał tego co emituje wspomniany koncern :) W przeszłości Agora miała też udziały m.in. w Radiu Zet i polskiej części telewizji Canal+, ale je odsprzedała. W roku 2002 czyniła starania o zakup ogólnopolskiej telewizji Polsat - słynna afera Lwa Rywina. W latach 2010-2014 Agora była zdecydowanie największym beneficjentem reklam zlecanych przez ministerstwa (z pieniędzy podatników), zapewne i firm państwowych. Niektórzy uważają, że koncern poprzez propagowanie socjalizmu w gospodarce (socjalizm zawsze prowadził Polskę do ruiny) i stałe wspieranie skrajnej lewicy prowadzi w ten sposób działalność wyjątkowo szkodliwą dla kraju. Pojawiają się również inne opinie.
Popularne pytania
Które miasto było najczęściej odwiedzane w 2014 roku?
Na które choroby są bardziej narażeni ludzie z grupą krwi A?
Jaka kara grozi turyście w Wenecji za karmienie gołębi?
Ile czasu trwa romantyczna miłość?
Skąd się wzięła nazwa "kangur"?
Jakie kolory odmładzają?
Jaki procent pasażerów linii lotniczych boi się latać?
Czy pocierając wewnętrzną częścią skórki od banana zmniejszamy swędzenie po ukłuciu komara?
Czemu gwiazdy świecą?
Jakie zwierzę zaplanowało swoją ucieczkę z zoo?
Co to za zwierzę?
Co oznacza w języku perskim zwrot "Szach Mat"?
Który pierwiastek jest we wszechświecie najpowszechniejszy?
Dlaczego Rosjanie podpalili Moskwę po wkroczeniu Napoleona?