logo

fizykaCzy otwarta lodówka ogrzeje kuchnię czy ochłodzi?

Czy otwarta lodówka ogrzeje kuchnię czy ochłodzi?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

..... ogrzeje. Ilość ciepła wydalana z agregatu, który umieszczony jest za lodówką (ten element lodówki jest zawsze bardzo gorący) będzie większa niż chłodne powietrze, które dostanie się do kuchni z wnętrza lodówki. Warto również dodać, że takie otwieranie lodówki jest bardzo nieekonomiczne i nieekologiczne, wymusza bowiem ciągły pobór prądu.

Dla głodnych wiedzy krótki opis, jak działa lodówka z serwisu chlodnictwo.us? Chłodzenie w lodówce odbywa się za pomocą chłodniczego urządzenia absorpcyjnego lub sprężarkowego. Ciecz zwana czynnikiem chłodniczym (płyn parujący przy niskiej temperaturze) pobiera ciepło z chłodzonego otoczenia przechodzi przez parownik (powyginana esowato rurka). Parownik jest najzimniejszą częścią lodówki, zazwyczaj umieszcza się go w zamrażalniku. Najczęściej domowe lodówki to chłodziarki sprężarkowe. Tego typu chłodziarka wyposażona jest w sprężarkę napędzaną silnikiem elektrycznym, który zmusza czynnik chłodzący do krążenia w obiegu. Sprężarka, przeważnie tłokowa, przetłacza parę czynnika chłodniczego do skraplacza, w którym para skrapla się oddając ciepło, potem czynnik paruje pobierając ciepło od chłodzonych produktów. Ważnym elementem w lodówce jest termostat. W razie zwiększenia się temperatury termostat włącza agregat, wyłącza go, gdy temperatura jest za niska. Dzięki temu lodówka nie musi pracować bez przerwy i pozwala zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Lodówka musi być oczywiście wyizolowana termicznie. Z zewnątrz nie może się dostawać się do wnętrza lodówki ciepło. Przypływ ciepła podniósłby, temperaturę w lodówce. W takim przypadku termostat włączyłby agregat chłodniczy, który cały czas pobierał by dużo energii elektrycznej, aby mógł bez przerwy pracować i stale utrzymywać niską temperaturę w lodówce.
Popularne pytania
Jakie zalety ma jogurt?
Czy wspólne omawianie romantycznych filmów poprawia trwałość związku?
Jak się pisze “pierszy" czy "pierwszy"?
Jaki smak ma Pepsi White?
Jako skopiować nazwy plików (z katalogu) do pliku tekstowego
Czy gladiatorzy byli wegetarianami?
Za co aresztowano po raz pierwszy Jacka Kuronia w lipcu 1965 roku?
Skąd pochodzi słowo “kac”?
Co Krzyżacy ofiarowali Czechom za wyprawę przeciwko Polsce?
Co należy zrobić przed egzaminem, aby umysł pracował na najwyższych obrotach?
Ile osób w USA jest przygotowana na koniec świata?
Czy rośliny czują, że są zjadane?
Które kosmetyki są najskuteczniejsze w walce ze zmarszczkami?
W którym mieście II RP odbyły się wyścigi ówczesnej Formuły 1?