logo

porady-triki
Czym odetkać zatkany zlew?

Czym odetkać zatkany zlew?
Jeśli nie masz pod ręką żadnego gotowego produktu chemii gospodarczej (proszki zawierają najczęściej wodorotlenek sodu - ług sodowy ) możesz spróbować wykorzystać sodę i ocet. Po 10 dag sody i soli należy wymieszać w szklanym naczyniu następnie wsypać do odpływu i zalać szklanką octu. Spieniony środek warto po dwóch godzinach zalać wrzątkiem. Usunie to bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach z odpływu. Jeśli to nie pomoże, należy wykorzystać do tego celu przepychaczkę (gumowy kielich z drążkiem), jeśli i to zawiedzie zostaje już tylko sprężyna kanalizacyjna tzw. żmija (drut zwinięty w spiralę z korbą).

Jeśli ta metoda nie poskutkuje być może trzeba będzie użyć metody z większą ilością soli (pół szklanki), która należy wsypać do odpływu i po chwili bardzo powoli, ostrożnie wlać dwa litry gorącej wody.
Można też użyć zrobić mieszankę soli i sody oczyszczonej. Mieszamy w pół szklanki soli z pół szklanki sody, wsypujemy i powoli zalewamy gorącą wodą.

Jeśli przy okazji chcemy pozbyć się bakterii można wlać do odpływu i po ok. 10 minut przepłukać wodą. Nie tylko pozbędziemy się brzydkich zapachów, ale i osadu z kamienia.

źródło: murator, interia
Popularne pytania
Co oznacza słowo marazm?
Dlaczego warto jeść zupy?
Na co Polacy zwracają uwagę przy zakupie auta?
Kto zbudował Rosjanom port w Murmańsku?
O kim tak powiedział dyrektor szkoły?
Czy misie śpią zimą?
Jak pozbyć się przykrego zapachu z kosza na śmieci?
Na jakich falach nadają szpiedzy?
Kto lepiej potrafi kłamać: kobiety czy mężczyźni?
Które wynalazki zaprojektował genialny Leonardo?
Dla Japończyka gest powitania to uścisk dłoni czy ukłon?
Jak jest po francusku “dzi*ka”?
Ile dni przez całe swoje życie poświęca przeciętny człowiek na mycie zębów?
Jak jest po francusku “co to jest?”?