logo

psychologiaCzy postrzegany przez nas świat jest takim, jakim go widzimy?

Czy postrzegany przez nas świat jest takim, jakim go widzimy?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Zarazem tak i nie, proces ten jest dużo bardzie złożony i wymaga ciężkiej pracy naszej podświadomości, która przygotowuje dla nas specjalny pakiet informacji :) Postrzegany przez nas świat to w 99 proc. nasze wspomnienia, zaledwie 1 proc. tego co widzimy, słyszymy czy czujemy .... wymaga od naszej świadomości aktywności i oceny. Za wszystko odpowiada nasza podświadomość, której moce obliczeniowe są ponoć aż 200 tys. razy większe niż naszej świadomości, która jednocześnie może przeanalizować zaledwie 4 do 5 informacji. Podświadomość to taki gigantyczny filtr, który wysyła do naszej świadomości tylko to co uzna, że jest ważne. Steruje przecież bez naszego udziału czymś tak ważnym, jak np: bicie serca, trawienie, oddychanie, produkcja hormonów, nawet mruganiem oczu, to podświadomość wyśle do świadomości informacje, że właśnie zbliża się autobus i nie powinniśmy wchodzić na ulicę. Druga dość istotna sprawa jest taka, że żyjemy cały czas przeszłością - dosłownie. Zanim nasza podświadomość wyśle nam pakiet informacji z napisem "ważne", a nasza świadomość podda to obróbce minie co najmniej 1/3 sekundy. Można więc powiedzieć, że ciągle żyjemy przeszłością :)
KM bez tajemnic UWAGA! Jesteś singlem, masz kłopoty w związku ... czas to zmienić! Tylko na czas pandemii bestsellerowy ebook "Kobiety i mężczyźni bez tajemnic" ostro zjeżdża z ceny z 30 zł na 18 zł!

Setki książek w jednej. Wykorzystaj czas wolny i zdobądź przewagę wiedząc więcej od innych. Czas promocji ograniczony.
Popularne pytania
Jak nazywano dawniej motyle?
Jak jest po japońsku "przyjechałem z Polski"?
Jak długo powinno się spać, żeby nie chorować?
Co jaki okres czasu na świecie popełnianie jest samobójstwo?
Czy internetowa księgarnia Amazon sprzedaje więcej e-booków czy książek drukowanych?
Jakiego koloru jest zebra?
Kto jest patronem internetu?
Jaki procent średnich i dużych zakładów upadła w wyniku reformy Balcerowicza i wyprzedaży?
Które imię męskie było w Polsce najpopularniejsze w 2014 roku?
Które materiały w kuchni lubią bakterie?
Kto to powiedział? “oddać w ręce Polaków przemysł Śląska, to jak wkładać w łapy małpy zegarek”
Czy jajka należy przechowywać w lodówce?
Co to za urządzenie?
Ilu Polaków ma na nazwisko “Dyma"?