logo

porady-triki
Jak zrobić zdrowe domowe chipsy?

Jak zrobić zdrowe domowe chipsy?
Nie muszę nikomu dodawać, że chipsy ze sklepu to bez względu na ich nazwę i zapewnienia producenta zawsze największy chemiczny szajs. Tak więc dowolne chipsy zrobione w domu to przy nich super zdrowa żywność :)
Składniki: ziemniaki (nie obieramy ich, myjemy bardzo dokładnie), 2 łyżki oliwy, sól, papryka, zioła. Przygotowanie: Bardzo dokładnie myjemy ziemniaki, nie obieramy ich ze skórki. Kroimy je na cieniutkie plasterki – dosłownie milimetrowe. Wkładamy pokrojone w plasterki ziemniaki do foliowego woreczka, dodajemy oliwę. Chodzi o to, żeby wszystkie talarki pokryły się oliwą. Możemy posmarować każdy plasterek pędzelkiem namoczonym w oliwie, ale sposób z woreczkiem jest szybszy. Układamy talarki na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia jeden obok drugiego - nie mogą się ze sobą stykać. Posypujemy ziemniaki przyprawami. Pieczemy wszystko w rozgrzanym do 190 stopni piekarniku z termoobiegiem ok. 15-20 minut, aż chipsy ładnie się zarumienią (należy pilnować by się nie spaliły, są wtedy okrutnie gorzkie i raczej niezjadliwe). Wykorzystując termoobieg, upiekłam dwie blaszki chipsów za jednym razem (źródło: odczarujgary.pl, autorka Asia)
Popularne pytania
W której bitwie podczas II wojny światowej Japończycy ponieśli największe straty?
Czy truskawki są tylko czerwone?
Dlaczego ptaki używane są do wykrywania w powietrzu toksycznych związków chemicznych?
Który amerykański prezydent uprawiał marihuanę?
Jak głośny był Wielki Wybuch?
Kto stworzył telewizję TVN?
Czy najmłodsze dziecko w rodzinie ma z reguły wyższy iloraz inteligencji od swojego rodzeństwa?
Dlaczego wynaleziona stetoskop?
Czy suszone owoce są tak samo zdrowe jak świeże?
Jaki odsetek przestępców stanowią mężczyźni?
Jak pies szczeka po hiszpańsku?
Który ssak żyje najwyżej na świecie?
Czego nie czuje mózg?
Co Amerykanie zamierzali zrzucić na teren ZSRR tuż po rozpoczęciu zimnej wojny: a) gumowe lalki, b) modlitewniki, c) stonkę ..