logo

astronomia-fizykaIle ważyłby 80kg człowiek na Marsie?

Ile ważyłby 80kg człowiek na Marsie?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Około 30kg. Należy się jednak Wam kilka wyjaśnień. Należy zapamiętać, że właściwa masa człowieka na Marsie się nie zmieni, każdy z nas na Marsie czułby się jednak znacznie lżejszy, ponieważ przyciąganie Marsa wynosi około dwie piąte przyciągania ziemskiego. Moglibyśmy podnosić niemal trzykrotnie cięższe przedmioty, niż na Ziemi. Skakalibyśmy trzy razy dalej, a spadanie zajmowałoby więcej czasu (niż spadanie na Ziemi z tej samej wysokości). Mimo że moglibyśmy dokonywać niesamowitych wyczynów, pozostałoby kilka „haczyków”. Na przykład wielka skała, mimo że ważyłaby mniej i faktycznie moglibyśmy ją podnieść, nadal miałaby tę samą masę. To znaczy, że gdyby ktoś ją rzucił i chcielibyśmy ją złapać, prawdopodobnie przewróciłaby nas. Gdyby spadła na nas z góry, mogłaby nas nawet zmiażdżyć. Pojazd na Marsie potrzebowałby tyle samo paliwa, co na Ziemi, aby rozpędzić się na płaskim terenie; jedynie wjazd pod górkę byłby łatwiejszy. Taki pojazd miałby też zapewne dłuższą drogę hamowania. Z powodu niskiej grawitacji zmniejszyłaby się „przyczepność” do gruntu; natomiast stała masa nadawałaby pojazdowi taką samą bezwładność, jak na Ziemi. Zatem łatwo byłoby wpaść w poślizg... (źródło wikipedia).
K i P bez tajemnic Masz kota, psa? Tylko na czas pandemii bestsellerowy ebook "Koty i psy bez tajemnic" dostępny od 19 zł!

Setki książek w jednej. Wykorzystaj czas wolny i zdobądź przewagę wiedząc więcej od innych. Czas promocji ograniczony.
Popularne pytania
Jak szybko i skutecznie zwalczyć senność podczas podróży samochodem?
Jaki rozmiar ma największy naturalny biust w Czechach?
Co najczęściej znajduje się w damskiej torebce?
Jak rozpoznać, czy piersi są sztuczne czy prawdziwe?
W którym miesiącu rodzą się najzdrowsi ludzie?
Co w każdej sekundzie przeszywa każdy centymetr kwadratowy naszego ciała?
Czy dziury w drodze mogą produkować prąd?
Kiedy Hitler chciał, aby wybuchła wojna w Europie?
Czy krokodyle potrafią wspinać się po drzewach?
Gdzie znajduje się najniżej położone miasto świata?
W jakiej temperaturze ginie koronawirus?
Czy często obcinane włosy stają się przez to gęstsze?
Czym zastąpić masło?
W którym momencie życia zaczynamy się starzeć?