logo

zdrowie-medycynaCzy picie mleka jest szkodliwe?

Czy picie mleka jest szkodliwe?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Wypijanie co najmniej trzech szklanek mleka dziennie zwiększa ryzyko zgonu u kobiet i mężczyzn oraz złamań u kobiet. Zdaniem naukowców działają na nas dobroczynnie produkty ze sfermentowa­ne­go mleka. Mleko jako produkt pochodzenia zwierzęcego zawiera duże ilości nasyconych kwasów tłuszczowych, które w nadmiarze mogą szkodzić. Według zaleceń nie powinniśmy spożywać więcej niż dwóch szklanek mleka. Jeśli chodzi o zawartość wapnia (wzmacnia kości) w mleku problem polega na tym, że mleko zawiera również fosfor, który ogranicza przyswajanie wapnia. Jak pokazują badania najwięcej osób cierpiących na osteoporozę jest statystycznie w krajach, gdzie spożycie mleka jest największe! Przeciwnicy mleko uważają, że znacznie lepszym źródłem wapnia jest w sardynkach, migdałach czy nasionach sezamu. Mleko jest powodem alergii. Z badań wynika, że ponad 90 proc. dzieci z niej wyrasta już po 5 roku życia, po za tym jest sporo innych produktów spożywczych np: truskawki, które niosą ze sobą większe ryzyko reakcji alergicznej.
Popularne pytania
Ile hektarów zajmuje największy basen na świecie?
Jak znaleźć i odczytać klucz systemu Windows?
Na kim wzorował się Marks tworząc "Kapitał"?
W której kopalni odbywają się koncerty?
Czym wikingowie uszczelniani statki i żagle?
Czy ściśnięta sprężyna waży tyle samo co nieściśnięta?
Które z wymienionych przedmiotów wniesiesz na pokład rejsowego samolotu: łyżwy, broszki, widelce, łyżki, zapałki, druty ...?
Co wziął ze sobą do Rzymu Karol Wojtyła, gdy wybrano go na papieża?
Czy wiesz co przedstawia zdjęcie?
Czy miody można podzielić na mniej i bardziej zdrowe?
Ile procent genów człowiek ma wspólnych z sałatą?
Kto je więcej mięsa: Francuzi, Niemcy czy Polacy?
Ile średnio potrzebujemy czasu, aby kogoś polubić?
Ile litrów moczu może znajdować się w basenie?