logo

natura
Czy biopaliwa są ekologiczne?

Czy biopaliwa są ekologiczne?
Nie, odkąd zapanowała moda na eko próbuje się być eko nawet tam, gdzie jest to szkodliwe dla środowiska, nieopłacalne, a nawet groźne dla życia człowieka. Potężne lobby pseudo ekologiczne wymusiło na producentach paliw dodawanie różnego rodzaju komponentów uzyskanych z surowców roślinnych - alkoholi, do różnych rodzajów benzyny i estrów, do ON. Najpierw udział alkoholu w benzynie wynosił 5% i 7% estrów roślinnych w oleju napędowym, obecnie musi być 7.1%, a wkrótce ma być 10%. Dlaczego biopaliwa są szkodliwe? Po pierwsze nikt nie liczy litrów paliwa wylanych przez rolników do traktorów i innych maszyn służących do uprawy np: rzepaku. Druga sprawa, rolnicy zajmując się uprawą komponentów biopaliw sprawiają, że ceny żywności wzrastają, zmniejszają się bowiem areały produkcji rolnej pod żywność. Oczywiście nie ma sensu porównywać kosztów wydobycia ropy naftowej do kosztów uzyskania bioetanolu. To jest jednak nic, alkohol etylowy ma o jedną trzecią niższą wartość opałową niż etylina, wiąże wodę, co degraduje długo przechowywane paliwa. Biokomponenty więc nie tylko są drogie w uzyskaniu, ale pogarszają jakość paliwa. Pozostaje jeszcze kwestia użytkowania. Silniki samochodów produkowanych przed 2002 rokiem będą miały problem z paliwem z ekośmieciami, nie tylko będą szybciej się zużywały, ale również mogą szybciej korodować. Paliwo z dodatkiem ekośmieci jest również mniej energetyczne, koszt eksploatacji wzrósł przez nie o 8-11 proc., szczególnie dotyczy to aut z małymi ekologicznymi silnikami. Samochody więc nie tylko więcej palą !!!, ale stają się mniej dynamiczne, co może przełożyć się w liczbę ofiar na drodze.
Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Michigan jednoznacznie pokazują, że wytwarzanie i spalanie biopaliw tworzy trzy razy więcej dwutlenku węgla, niż pobierają z atmosfery rośliny użyte w ich produkcji. Wszystko dlatego, że sama uprawa np: rzepaku, kukurydzy i tworzenie z nich etanolu, generuje gigantyczną emisje CO2, zdecydowanie większą niż w przypadku paliw kopalnych (węgla, ropy, gazu)!!!! Biopaliwa nie tylko zwiększają ceny produktów rolnych, ale również są przyczyną wycinki lasów tropikalnych.
Popularne pytania
Które z wymienionych gwiazd mają polskie korzenie: Scarlett Johansson, Justin Bieber, Marilyn Manson, Charles Bronson, Eminem?
Który zmysł odpowiada za 90 proc. ludzkich wspomnień?
Co po staropolsku oznaczało słowo "ku*as"?
Czy Kreml wiedział, że Polska już w 1933 roku odmówiła Niemcom antyrosyjskiej wyprawy?
Z jaką maksymalną temperaturą płonie mieszkanie?
Kto był pomysłodawcą wysłania europejskich Żydów na Madagaskar?
W której części ciała człowieka znajduje się mięsień krawiecki?
Samica którego ptaka podrzuca jajo do gniazda innego ptaka i nie interesuje się nim więcej?
Czy we współczesnych czasach mężczyznom łatwiej o partnerkę czy trudniej?
Skąd pochodzi słowo “niedziela”?
Skąd pochodzi słowo “wypłata"?
O ile Niemcy były zamożniejsze od II RP w 1929 roku?
Który znany socjalistyczny polityk brał udział w tworzeniu Volkswagena Garbusa?
Którą książkę rtm.Pilecki cenił najbardziej?