logo
ludzie, 1948

17 IX 1948 sądy skazują na 9 lat tortur Danusię Sochównę ps."Rad"-łączniczkę w IV Zarządzie Głównym WiN

 
17 IX 1948 sądy skazują na 9 lat tortur Danusię Sochównę ps.

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

17 IX 1948 sądy skazują na 9 lat tortur Danusię Sochównę ps."Rad"-łączniczkę w IV Zarządzie Głównym WiN. Tortury przeprowadza Białorusin R.Laszkiewicz a nadzoruje Żyd płk.J.Goldberg (Różański).
"Bili mnie pałkami. Całe moje ciało było czarne i niebieskie od bicia,a moje zęby były luźne od uderzeń w twarz.Laszkiewicz ironicznie mówił do mnie : wyglądasz jak Chrystus zdjęty z Krzyża.Szarpnięciem ściągał mi włosy z głowy.Straciłam również wszystkie paznokcie..."
"Kilka razy przyjął mnie na audiencji Pan Życia i Śmierci...Józef Goldberg...po jego interwencji tortury trwały dalej...ale Laszkiewicz ("Biały Kat Mokotowa") nie nazywał mnie już kurwą podczas bicia".
"Biały Kat Mokotowa" Roman Laszkiewicz (na zdj.1 od prawej),pupilek Goldberga...płk UB.Adam Umer,oraz inni UB-ecy...NIGDY nie ponieśli odpowiedzialności za swoje ZBRODNIE. A ich "proces" w 1996 w tzw."Wolnej Polsce" był zwykłą farsą.

Źródło: Anita Schelde