logo

technika
Co to jest eSIM i jak działa?

Co to jest eSIM i jak działa?

eSIM to prawdziwa rewolucja w świecie cyfrowym, a w Orange Flex masz ją na wyciągnięcie ręki! Z wirtualną kartą SIM w kilka chwil aktywujesz konto Flex, ale także zyskasz możliwość wykonywania połączeń ze swojego smartwatcha lub tabletu. Sprawdź, jak działa eSIM w Orange Flex i postaw na nieograniczoną swobodę!


eSIM – co to takiego?

Użytkownicy urządzeń mobilnych świetnie kojarzą tradycyjną kartę SIM, czyli niewielki kawałek plastiku z modułem rozpoznającym użytkownika sieci komórkowej. Od 1996 roku wielokrotnie przechodziła metamorfozy – z rozmiaru „mini” (25 x 15 mm) przekształcono ją w wersję „mikro” (15 x 12 mm), a następnie w „nano” (12,3 x 8,8 mm). Postępująca cyfryzacja oraz rozwój nowoczesnej technologii z czasem pozwoliły na stworzenie jej cyfrowego odpowiednika, czyli karty eSIM.
eSIM (ang. Embedded SIM) nie wymaga fizycznego nośnika. Dane o użytkowniku sieci zapisywane są na wbudowanym w urządzeniu chipie (2,5 mm x 2,3 mm), który – w przeciwieństwie do starszych wersji smartfonów – stanowi integralną część płyty głównej. Z karty eSIM skorzystasz zarówno na sprzętach z Androidem, jak i z systemem iOS czy HarmonyOS.

Jak działa eSIM?

Chcesz skorzystać z eSIM? Na samym początku sprawdź, czy Twój telefon jest przystosowany do używania technologii eSIM. Specjalny moduł posiadają najnowsze smartfony, ale też niewiele starsze flagowce oraz inne urządzenia mobilne m.in. smartwatche.
Jeżeli Twój sprzęt obsługuje cyfrową wersję karty SIM, wystarczy, że zgłosisz się do jednego z czołowych operatorów sieci komórkowej w Polsce. W Orange Flex zainstalujesz eSIM dosłownie w kilka chwil, bez wychodzenia z domu! Z wirtualnej karty skorzystają zarówno nowi, jak i dotychczasowi użytkownicy Flexa – można ją pobrać podczas rejestracji lub odwiedzając w apce sekcję „Karty SIM”.
Chcesz dowiedzieć się więcej o eSIM w Orange Flex? Sprawdź szczegóły: https://flex.orange.pl/esim

eSIM w Orange Flex – dlaczego warto?

W Orange Flex skorzystasz z karty eSIM na kilka sposobów – np. instalując ją z głównym numerem telefonu lub decydując się na opcję Dual-SIM. Dlaczego warto korzystać z niej skorzystać? Po prostu, dzięki eSIM… zyskujesz!

Orange Flex – eSIM zapewnia bezpieczeństwo

- Zgubienie lub kradzież smartfona to nieprzyjemna sytuacja, jednak z kartą eSIM odnalezienie urządzenia będzie o wiele łatwiejsze. W przeciwieństwie do tradycyjnych modułów, jego odinstalowanie bywa skomplikowane i trudne (potrzebna jest do tego znajomość kodu PIN). Decydując się na eSIM, będziesz mieć pewność, że w każdej chwili zlokalizujesz utracony telefon.
- eSIM w Orange Flex pozwala na swobodny kontakt, z kimkolwiek chcesz
Kartę eSIM możesz zainstalować na dowolnym urządzeniu – smartwatchu, tablecie lub laptopie. Dzięki temu pozostaniesz w kontakcie z bliskimi oraz przyjaciółmi, gdziekolwiek będziesz. Zapomniałeś zabrać telefon z samochodu? Nie ma problemu – wykonaj połączenie lub odpisz na wiadomość SMS z pomocą inteligentnego zegarka. A może chcesz dobrać eSIM z drugim numerem telefonu? Nie ma problemu – w Orange Flex wszystko jest możliwe!
- Z kartą eSIM w Orange Flex zaoszczędzisz na czasie

Nie lubisz czekać? Z kartą eSIM zaoszczędzisz na czasie podczas aktywacji konta Orange Flex! Po prostu – ściągasz i instalujesz. Bez długiego oczekiwania na paczkę lub odwiedzania salonu Orange. Dotyczy to także użytkowników, którzy zdecydowali się na aktywację dodatkowej karty eSIM. Prosto, wygodnie i bez zbędnych formalności.
Sprawdź Plany komórkowe w Orange Flex, zarejestruj się, pobierz eSIM i gdziekolwiek jesteś! Orange Flex. Nas to nie dziwi. Tak jak sieć w aplikacji.

Źródło: artykuł sponsorowany

Popularne pytania
Za jaką kwotę Amerykanie chcieli kupić Grenlandię?
Jaki procent emaili to spam?
Co to jest Didaskaleinofobia?
Gdzie jest większy pomnik Jezusa: w Rio de Janeiro czy w Świebodzinie?
Która szyja ma więcej kości: żyrafy czy człowieka?
Co to jest?
Co znajduje się na zdjęciu?
Jak się nazywa uzależnienie od bycia opalonym?
Ile milionów Polaków żyje samotnie?
Ilu Niemców zginęło podczas powstania w getcie warszawskim w 1943 roku?
Który występujący w Polsce ptak jest najmniejszy?
Jak usunąć niewielkie rysy z mebli z ciemnego drewna?
Na kim wzorował się twórca faszyzmu - Mussolini?
Z jaką prędkością wirują mieszkańcy Polski?