logo

zdrowie-medycyna
Analizy statystyczne narzędziem w nowoczesnej medycynie

Analizy statystyczne narzędziem w nowoczesnej medycynie
Analizy statystyczne zajmują się zbieraniem informacji, przetwarzaniem ich i prezentowaniem potężnych ilości danych w celu odkrycia trendów czy wzorców. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, jaki wpływ na nasze życie ma analiza, prawda? Tak się składa, że większość procesów, dzięki którym funkcjonuje nasze życie i świat jest oparta właśnie na wnioskach z analizy. Efekty stosowania analizy są widoczne na każdym kroku i w każdej dziedzinie, szczególnie w medycynie nowoczesnej, która dzięki tym badaniom robi kolejne milowe kroki w swoim rozwoju. Na ten moment analiza statystyczna jest nieodłącznym i szalenie wydajnym elementem w rozwoju medycyny nowoczesnej. Potencjalni nabywcy – firmy farmaceutyczne, laboratoria, ośrodki medyczne skupiają się na liczbach, na wynikach, na wzroście – a to wszystko jest dzięki analizie.

Analizy statystyczne - nowoczesna medycyna otwarta na nowe możliwości

Zakres zastosowań w nowoczesnej medycynie ciągle się rozwija. Coraz to dokładniejsze techniki statystyczne dają możliwość uzyskania odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Analizy statystyczne pomogą ustalić fakty, wykryć nieprawidłowości, których inaczej nigdy byśmy nie wykryli. Analizy statystyczne są wykorzystywane przez wielu naukowców, badaczy i lekarzy bez względu na stopień i tytuł lekarski. Analizy statystyczne wykorzystywana są w różnych medycznych przypadkach, m.in.:

 • projektowanie badań,
 • wspieranie decyzji diagnostycznych, np. podczas szacowania dokładności testów diagnostycznych,
 • zmiana procedury leczenia, wprowadzenie nowej terapii czy leku – takie działania muszą mieć zaplecze w postaci uzasadnionych badań i wyników,
 • określanie prawdopodobieństwa ryzyka wystąpienia efektów ubocznych przy danym leku czy procesie leczenia,
 • analiza wyników badań klinicznych,
 • badania genetyczne,
 • monitorowanie stanu realizacji projektów czy badań klinicznych.

 • Najlepsze metody = autentyczne wyniki

  Oprogramowania z najwyższej półki oraz świadomy specjalista, który potrafi wykorzystać atuty programu może przeprowadzić analizę na najwyższym poziomie, a wynik będzie wiarygodny i podparty rzetelną pracą. Aby cały proces przebiegał prawidłowo, należy go podzielić na kilka etapów, które usprawnią i udoskonalą pracę z danymi. Analizy statystyczne, z których specjaliści korzystają, to m.in.:

 • analizy regresji, korelacje i testy statystyczne,
 • analizy przeżycia,
 • analizy jedno- i wieloczynnikowe,
 • analizy koszykowe.

 • Pole do działania i przeprowadzania analizy jest szerokie a korzyści, jakie można z tego wyciągnąć są wręcz nieograniczone. W sieci jest wiele miejsc, gdzie można odbyć kursy ze statystyki online, doskonałym miejscem, gdzie można skorzystać oferty jest firma Biostat®, która specjalizuje się w tego typu zleceniach a ich współpracę z największymi korporacjami i firmami farmaceutycznymi tylko potwierdza, na jakim poziomie specjaliści firmy Biostat® pracują.

  Źródło: materiał partnera

  Popularne pytania
  O ile wzrasta szansa na udany związek, jeśli poślubimy swojego przyjaciela?
  Jakie są najczęstsze kontuzje sportowe?
  Co pies robi w muzeum?
  Jak często należy wymieniać szczoteczkę do zębów?
  Jak nietoperze piją wodę?
  Czy o naszych wrażeniach smakowych decydują bakterie?
  Czy leworęczni żyją krócej od praworęcznych?
  Jak rosyjska propaganda tłumaczy rozbiory I RP i agresję w 1939 roku?
  Z jakiego powodu orzeł lubi lawiny?
  Czy pod Saharą jest woda?
  Jak po angielsku nazywa się zabawa w "cukierek albo psikus"?
  Co to jest erytrofobia?
  Kogo oprócz Rosjan obawiali się Polacy na ziemiach wschodnich w latach 1939-1941?
  Czy odżywkę nakłada się na całą długość włosów?