logo

technika
Czy warto kupić PS5?

Czy warto kupić PS5?

PS5 to najnowsza wersja kultowej konsoli od firmy Sony. Model ten zachwyca nie tylko wyglądem, ale i ulepszoną jakością dźwięku oraz obrazu. Gracze mogą także wypróbować nowy kontroler DualSense, który oferuje realistyczne efekty dotykowe. A czy PS5 ma szansę stać się tak samo popularna, jak PS4 i czy warto ją kupić?


Czas ładowania skrócony do minimum

Największa zaletą konsoli PS5 jest superszybki dysk SSD, dzięki któremu gry ładują się zdecydowanie szybciej, niż w poprzednich modelach. Jest to zatem duże usprawnienie dla graczy, którzy nie lubią czekać na włączenie się gry lub pobranie aktualizacji. Poza tym sama konsola pracuje sprawniej i nie zacina się oraz nie przegrzewa w tracie grania. Producenci zadbali również o to, aby zaproponować graczom atrakcyjne gry takie jak chociażby Gran Turismo 7 oraz Horizon Forbidden West. Ponadto dzięki kompatybilności wstecznej wiele gier dedykowanych PS4 można bez problemu odtworzyć na PS5.

Wysoka jakość obrazu i rozdzielczość 8K

Współczesne gry potrafią bardzo wiernie odwzorować rzeczywisty świat, a jeszcze lepiej gra się w takie gry, gdy konsola umożliwia uzyskanie wysokiej jakości obrazu. Nowoczesna karta graficzna zastosowana w konsoli PS5 sprawia, że obraz w trakcie gry jest niezwykle szczegółowy, a w wybranych grach można cieszyć się płynną rozgrywką nawet w 120 klatkach na sekundę. Dodatkowo podłączając konsolę PS5 do telewizora z funkcją HDR, gracz będzie mógł podziwiać niesamowicie żywe i intensywne barwy, które spowodują, że gra będzie ciekawsza i bardziej wciągająca. Co ważne konsola PS5 obsługuje również wyjście obrazu 8K, dzięki czemu gracz może uzyskać wysoką rozdzielczość ekranu nawet do 4320p. W efekcie na ekranie pojawią się realistyczne cienie i odbicia, za pomocą których gracz będzie mógł się jeszcze bardziej wczuć w grę i w wybrany wirtualny świat.

Nowy kontroler i wysoka jakość dźwięku

Użytkownicy przyzwyczaili się już do tradycyjnych padów dołączanych do konsol marki Sony. Dlatego sporym zaskoczeniem może być zaprojektowanie nowego kontrolera DualSense z wieloma ciekawymi funkcjonalnościami. Warte uwagi są na przykład adaptacyjne efekty „Trigger”, efekty dotykowe oraz wbudowany mikrofon. Poza tym opływowy kształt i stylowy design sprawiają, że nowe kontrolery idealnie układają się w dłoni podczas gry. Graczy zapewne zachwyci również wysoka jakość dźwięku, dzięki której użytkownik ma wrażenie, że znajduje się w samym środku wydarzeń rozgrywających się na ekranie telewizora. Producenci zadbali również o to, by konsola PS5 była wyposażona w odpowiednią pamięć RAM oraz procesor AMD Ryzen Zen 2.

Czy warto kupić PS5?

Konsola PS5 wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne, żeby gracze mogli czerpać jeszcze większą przyjemność z gry. Wobec czego warto kupić nową konsolę od Sony, by móc osobiście przekonać się o niezwykłych możliwościach tego urządzenia. Poza tym na rynku jest już dostępnych wiele gier dedykowanych konsoli PS5, a wkrótce pojawią się również nowe propozycje dla spragnionych ciekawych wyzwań graczy. Jeśli więc chcesz grać w ulubione gry, ciesząc się przy tym najwyższą dostępną obecnie na rynku jakością, to zdecydowanie powinieneś rozważyć zakup konsoli PS5.

Konsola PS5 jest zdecydowanie droższa od poprzednich modeli, jednak taka cena jest uzasadniona zastosowanymi rozwiązaniami. Dlatego pomimo wysokiej ceny jest to bardzo chętnie wybierany produkt przez graczy z całego świata, którzy preferują dobrą rozrywkę na najwyższym poziomie.

Źródło: materiał partnera
Popularne pytania
Ile będzie ważył 64kg młot stalowy jeśli wykona się go z ołowiu?
Co było pretekstem do budowy Unii Europejskiej?
Czy granatowa policja brała udział w holokauście?
Na czym polega “paper bag speed dating”?
Czy kiedyś ludzie śmiali się częściej?
Co zrobić, gdy bankomat nie wypłacił pieniędzy, a potrącił środki?
Którego dnia powinno się obchodzić Boże Narodzenie?
Czy ptaki sikają?
Ile lat może dodać kobiecie stres?
Co oznacza kiedy śni nam się, że jesteśmy nago?
Jak kulturalnie stać w towarzystwie?
Kto w Chinach może zostać managerem?
Która zabawka w Polsce uważana jest za najstarszą?
Czy istnieją ludzie, którzy nie widzą tylko twarzy?