logo

prawo-politykaSkąd się wzięli antyszczepionkowcy? KGB/FSB

Skąd się wzięli antyszczepionkowcy? KGB/FSB

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Kolejna depesza KGB. Tym razem z 1987. "Uruchomiono szereg środków aktywnych we współpracy z DDR i kolegami z Czech. Początkowo chodziło o rozsianie medialnej dezinformacji o pochodzeniu wirusa z amerykańskiego laboratorium wojskowego w Fort Detrick"
Do współpracy przy "Operacji Infekcja" został również zaangażowany wschodnioniemiecki wywiad HVA. Jego X Wydział "zobowiązał się do dostarczenia, we współpracy z towarzyszami z Bułgarii, NAUKOWYCH dowodów na to, że wirus powstał w USA, a nie w Afryce, jako broń biologiczna".
Finalnym produktem Operacji Infekcja był raport przygotowany przez wschodnioniemieckiego biologa Jakoba Segala, starego komunistę z sowieckim obywatelstwem. To był ten "naukowy" dowód, którego potrzebowało ZSRR, by obrzydzać światu USA.
Tylko w 1987 roku wnioski z raportu Segala sowieckie media opublikowały 40 razy. Był on cytowany w 80 krajach i ponad 30 językach. Najpierw publikowało go "niezależne medium" teoretycznie niezwiązane z komunistami, a następnie informację rozsiewały sowieckie agencje prasowe.
W ten sposób władze ZSRR tworzyły wrażenie, że raport pochodzi z niezależnych środowisk naukowych i ukrywały jego prawdziwe źródło - sowiecką machinę dezinformacji.

Efekty? W 1992 roku 15 proc. Amerykanów wierzyło, że HIV powstał w laboratoriach Pentagonu.

W 1992 roku słynny szef "nowego" KGB Jewgienij Primakow publicznie przyznał, że to wszytko pseudonaukowe wymysły stworzone w ramach Операция «Инфекция».

Informacje o roli "naukowca" Segala ujawnił z kolei uciekinier z ZSRR Wasilij Mitrochin.
Warto przy okazji dodać, że jednym elementów raportu Segala było wskazywanie, że USA próbują "leczyć" AIDS niesprawdzonymi lekami, które nie zostały poddane masowym testom i w rzeczywistości stanowią kolejny element eksperymentów Pentagonu.
Liczbę zgonów osób chorych na AIDS, które nie zgodziły się na wprowadzane na Zachodzie terapie, bo uwierzyły w sowiecką pseudonaukową propagandę, ocenia się na co najmniej kilkaset tysięcy.

A teraz przewijamy do 2014 roku. I zaczyna się robić bardzo ciekawie.

W drugiej dekadzie XXI wieku w USA odnotowano niepokojący wzrost zachorowań na odrę. Chorobę, która dzięki masowym szczepieniom wcześniej praktycznie z tego kraju zniknęła. Rząd zdecydował o masowych szczepieniach i kampanii informacyjnej. Tymczasem...
Tymczasem w latach 2014-2017 na Twitterze ukazało się około DWÓCH MILIONÓW tweetów pochodzących z rosyjskich farm trolli, w których z zaangażowaniem dyskutowano o niebezpieczeństwach związanych ze szczepieniami, przede wszystkim na odrę.
Co ciekawe, jak ustalił amerykański kontrwywiad, rosyjska dezinformacja wzniosła się na nowy poziom. W szereg tweetów antyszczepionkowych agenci GRU wplatali co jakiś czas tweety popierające szczepienia. Chodziło o stworzenie iluzji rzeczowej debaty.

Emilia Kamińska

Popularne pytania
W których miejscach świata ciała zmarłych ludzi pozostawia się padlinożercom na pożarcie?
Z czego powstaje żelatyna?
Kto mówi pierwszy "dzień dobry"?
Które imiona były najmniej popularne w Polsce w 2015 roku?
Jak jest po francusku “nie wiem”?
Ile lat żył najstarszy koń świata?
Jak za pomocą diety pozbyć się trądziku młodzieńczego?
Czym się różni woda kranowa od tej sprzedawanej w sklepach?
Co to za część ciała?
Jak powstała muzyka?
Czy wiesz dlaczego pająk nie zaplącze się we własną sieć?
Których produktów powinna unikać starająca się o dziecko kobieta?
Co to jest Panophobia?
Co znajduje się na zdjęciu?