logo

prawo-polityka
Gdzie znajduje się największe miasto wolne od ideologii LGBT/Gender?

Gdzie znajduje się największe miasto wolne od ideologii LGBT/Gender?
Największym miastem na świecie wolnym od ideologii LGBT/Gender jest Szanghaj (dane z 2021 roku), który zamieszkuje ponad 25 mln Chińczyków. Cała aglomeracja wraz z sąsiednimi Kunshan i Suzhou liczy ponad 40 mln mieszkańców, czyli więcej niż cała Polska. Chiny to obecnie najnowocześniejszy, ale i najbogatszy kraj świata (wg. parytetu siły nabywczej PKB) oraz jedna wielka 1,4 mld strefa wolna od ideologii LGBT/gender. Oczywiście Chińczycy oddzielają ideologię LGBT/Gender od samego homoseksualizmu, który nie jest w Państwie Środka penalizowany. Przyjęto zasadę, że kto z kim śpi jest prywatną sprawą każdego obywatela. W kwestii liczby płci oparto się wyłącznie na weryfikowalnych badaniach naukowych.
Homoseksualizm przestał być w Chinach nielegalny w 1997 roku, a w 2001 roku został wykreślony z krajowego rejestru chorób psychicznych, pozostał jednak "zaburzeniem psychicznym". Podstawowym podręcznikiem na chińskich uczelniach pozostaje "Edukacja Zdrowia Psychicznego dla Studentów", który w wersji z 2013 roku wymienia homoseksualizm wśród "powszechnych zaburzeń psychoseksualnych", razem z przebieraniem się w odzież dla płci przeciwnej i fetyszyzmem.
Warto również nadmienić, że wraz ze wzrostem promocji ideologii LGBT/Gender radykalnie wzrasta również liczba ataków na osoby homoseksualne, co jest szczególne widoczne np. w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Francji. Wszystko wskazuje na to, że ideologia ta jest groźna dla osób homoseksualnych.

Oczywiście w Chinach zakazane są wszelkiego rodzaju parady równości/dumy ..., blokowane są strony pornograficzne, YouTube, czy serwisy promujące ideologię LGBT/gender np. Netflix. W Państwie Środka nie mogą również działać zagraniczne instytucje i organizacje promujące ideologie LGBT/Gender. Każdy film który ma wejść na rynek chiński przechodzi przez cenzurę obyczajową. Chińczycy mają swoją wyszukiwarkę (Baidu), swojego Facebooka, czy Twittera. Jednym z popularniejszych internetowych projektów chińskich na świecie jest Tik Tok.

Nie jest wykluczone, że postawa chińskich władz ma związek z ochroną chrześcijaństwa. Jak wiadomo ostrze ideologii LGBT/Gender uderza przede wszystkim w Kościół i rodzinę (Kościół jest od wieków strażnikiem rodziny). Według różnych szacunków do 2030 roku Chiny będą najprawdopodobniej również największym chrześcijańskim krajem na świecie (ok. 247 mln wiernych). Obecnie są na 2-4 pozycji. Nikt nie wie skąd się wziął fenomenem chrześcijaństwa w Chinach, należy tu jednak dodać, że w Państwie Środka tak szybki rozwój religii nie jest możliwy bez większego lub mniejszego wsparcia państwa, warto przym tym pamiętać, że takiego wsparcia nie ma na pewno islam, którego rozwój jest wyraźnie ograniczany. Być może Chińczycy zapatrzyli się na Koreę Płd., gdzie chrześcijaństwo w ciągu kilkunastu lat stało się religią dominującą, aż ok. 9 mln Koreańczyków jest chrześcijanami. Zbiegło to się również, tak jak w przypadku Chin, z gigantycznym sukcesem ekonomicznym, Korea Południowa choć startowała z dużo niższego poziomu co Polska jest już 9 gospodarką świata (dane z 2021 roku), a Chiny wg. parytetu siły nabywczej pierwszą. Ze względu ma intensywną akcję propagandową ideologii LGBT/Gender największy ubytek wiernych na świecie przypada na Europę Zachodnią i USA.
Nie jest wykluczone, że w najbliższych latach będziemy świadkami wyboru pierwszego papieża - Azjaty.

Ireneusz P.Piotrzkowicz

Źródła: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4899401/geopolityka-polska-w-grze-mocarstw
ILGA World map sexual orientation laws, grudzień 2019
https://www.cfr.org/backgrounder/christianity-china
https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/gay-lgbt-hate-crimes-stats-rise-four-year-physical-verbal-homophobic-abuse-community-a7933126.html
https://www.youtube.com/channel/UCDDfdL2qiihCbRYC0_NIHTw/videos
https://asiaharvest.org/how-many-christian-are-in-china/
https://www.dw.com/en/attacks-on-lgbt-people-increase-in-germany/a-50598761
https://www.france24.com/en/20200517-france-reports-rise-in-homophobic-crimes-by-more-than-a-third
Popularne pytania
Czym wypełnia się zwłoki po śmierci?
Ile wynosi średni wzrost mieszkańca Ziemi?
Czy słabość do płci pięknej przyczyniła się do śmierci prezydenta Kennedy'ego?
Czy pranie w wysokich temperaturach usuwa bakterie i wirusy?
Czy ciągłe problemy z gotówką mogą obniżyć iloraz inteligencji?
Której marki samochodów nie lubi Rowan (Jaś Fasola) Atkinson?
Ile w 1924 roku kosztował Ford T?
Pod mikroskopem elektronowym
Co oznacza imię “Marzena”?
Które rasy psów żyją najdłużej?
Czy opalać jest lepiej kiedy jest wiatr czy nie?
Czy U-Booty były bliżej pokonania Wielkiej Brytanii podczas I czy II wojny?
Co Napoleon oddał carowi w zamian za utworzenia Księstwa Warszawskiego?
Jak wysoka może być fala na Bałtyku?