logo

historia
Które partie jako jedyne na świecie publicznie opowiadały się za ludobójstwem?

Które partie jako jedyne na świecie publicznie opowiadały się za ludobójstwem?
Może wydać się to szokujące, ale tylko partie socjalistyczne miały w programie konieczność dokonania ludobójstwa na określonych grupach społecznych. Myśl o holocauście pojawiła się po raz pierwszy w styczniu 1849 roku w piśmie redagowanym przez Karola Marksa - Neue Rheinische Zeitung. Fryderyk Engels opisywał w obszernym artykule co jest naturalnym następstwem rewolucji socjalistycznej. Twierdził że w Europie są zacofane społeczeństwa, które nie osiągnęły nawet poziomu kapitalizmu, miał na myśli np: Basków, Bretończyków, Szkotów i Serbów, określał ich jako "rasowe śmieci", które trzeba zniszczyć. Argumentował to tym, że w społeczeństwach które stoją o dwa poziomy niżej nie uda się przeprowadzić rewolucji. Pisał również, że Słowianie są wulgarni i brudni, uważał, że nie ma powodu, aby Polska w ogóle istniała.
Żaden wcześniejszy myśliciel europejski nigdy nie propagował i nigdy nie wspierał eksterminacji rasowej, socjaliści byli pierwsi.
Joseph Goebbels już w 1925 roku porównywał Adolf Hitlera do .... Lenina. Dodał on również, że różnice między nazizmem (myślą Hitlera) i komunizmem są niewielkie (New York Times, 1925). Wyborcy nie przejęli tej deklaracji dobrze, dlatego naziści zmienili taktykę. Z ulic zniknęły niepopularne plakaty, które łączyły myśli Hitlera z Leninem. Między sobą jednak naziści nie ukrywali, że cały narodowy socjalizm opiera się z marksizmie. Różnice między bolszewikami a nazistami była niewielka, ci pierwsi byli socjalistami międzynarodowymi, a naziści socjalistami narodowymi, ci pierwsi mordowali całe klasy, a naziści całe rasy. Niektórzy socjaliści w całej Europie (polscy socjaliści odrzucali zarówno nazizm, faszyzm, jak i bolszewizm) zaczęli popierać Hitlera i jego idee. Znany irlandzki socjalista i literat, George Bernard Shaw uważał, że należy zabijać tylko ludzi pewnych kategorii, nie mówił o rasach czy klasach, głównie chciał zabijać próżniaków lub ludzi, którzy nie byli zdolni do pracy. Show pisał, że naukowcy powinni stworzyć humanitarny sposób zabijania tzw. pasożytów, zasugerował, że może być to gaz. Dodał, że taki humanitarny gaz musi zabijać szybko i bezboleśnie, ma zadawać śmierć, ale nie okrutną. Adolf Eichman podczas przesłuchań kilka lat później twierdził, że zabijano w komorach gazowych w sposób humanitarny. Ogólnie lewica i sam Show sprzeciwiali się nazizmowi, bo według nich Hitler wypaczył idee marksistowskie domagając się likwidacji ras, a nie klas. Uważali oni, że podstawą selekcji powinna być przynależność klasowa, a nie rasowa. Zdaniem socjalistów Hitler wszystko pomieszał, bo trzeba było mordować zupełnie innych ludzi. Zapewne nie bez wpływu było to, że Żydzi dominowali w ruchach lewicowych na całym świecie i nie bez powodu poczuli się zaniepokojeni. Wzorem była sowiecka Rosja, gdzie mordowano w sposób masowy wrogów klasowych. Pierwszym mordem o podłożu narodowym była Akcja Polska NKWD 1937-38, gdzie mordowano na podstawie pochodzenia narodowego.

Fryderyk Engels Neue Rheinische Zeitung, 1849 cytat "(...) „rasowe śmieci” wymagają usunięcia, bo ich poziom cywilizacji utrudnia nastanie rewolucji"

Karola Marks "Soviet story" cytat „Klasy i rasy które są zbyt słabe, aby opanować nowe warunki życia muszą zniknąć (…) Muszą zginąć w rewolucyjnym holokauście”.

Źródła: "Geopolityka. Polska w grze mocarstw" Ireneusz P.Piotrzkowicz, George Watson, Cambridge University - "Soviet Story" (The Soviet Story), 2008
Popularne pytania
Czy w USA można wziąć rozwód przesyłając stosowne dokumenty poprzez Facebooka?
Czy leworęczni częściej stają się alkoholikami?
Kiedy Niemcy przestali wyjeżdżać za chlebem do USA?
Czy osoby religijne częściej chorują na serce?
Czy można by było pojechać samochodem Formuły I po suficie tunelu?
Co było bezpośrednim powodem powstania Tadź Mahal?
Ile 4-letni kot miałby lat gdyby był człowiekiem? Czy można przeliczyć wiek kota na wiek człowieka?
Dlaczego Niemcy w zaborze pruskim ulegali polonizacji?
Czy postura kelnera ma wpływ na zamówienie?
Ilu bogów jest czczonych przez ludzkość?
Gdzie znaleziono najstarszy but?
Z jakiego ciasta robi się podstawową wersję pizzy?
Czy po zjedzeniu batoników "Pawełek" można w Polsce iść do więzienia?
Jak duża może być sieć pająka?