logo

wojnaKiedy Józef Beck po raz ostatni wysłał do Berlina propozycje dalszych rozmów?

Kiedy Józef Beck po raz ostatni wysłał do Berlina propozycje dalszych rozmów?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Z telegramu, który dotarł do ambasady w Londynie i rozmowach z ambasadorem Wielkiej Brytanii wynika, że strona polska cały czas próbowała się z Berlinem porozumieć. Ostatnia taka propozycja była przez W-wę przygotowana 27 lub 28 sierpnia 1939 roku.
Beck do ambasady w Londynie, 28 VIII 1939: "Zgodziłem się na poinformowanie rządu niemieckiego, że Polska gotowa jest do negocjacji".
Niemcy jednak konsekwentnie odrzucały propozycje rozmów, wiedząc, że mają pakt z Rosjanami, który sparaliżuje działania Wielkiej Brytanii i Francji, co de facto miało miejsce po ataku Rosjan na Polskę 17 września 1939 roku.
Skoro pułkownik Beck postąpił źle nie przyjmując propozycji Hitlera, to należy zadać sobie pytanie, dlaczego Belgia i Holandia, będąc bezpośrednio zagrożone wojną w 1940 roku i mając wiedzę na temat kampanii w Polsce, nie zaproponowały Hitlerowi sojuszu, tylko podjęły nierówną walkę .... ?
Polacy próbowali porozumieć się z Niemcami bardzo różnymi kanałami, oprócz Londynu propozycje rozmów wysyłano poprzez Japończyków, Węgrów, Włochów, a nawet dyplomatów bułgarskich i prawdopodobniej również przez głównodowodzącego armii estońskiej. Polacy oczywiście szukali porozumienia, zastrzegano jedynie, że rozmawiać można jedynie o rozwiązaniu kompromisowym, a nie o przyjęciu w całości niemieckich żądań. Hitler jednak chciał wojny.

Prof.S.Żerko, Polskie Dokumenty Dyplomatyczne
https://www.techpedia.pl/index.php?str=tp&no=39584
Popularne pytania
Kto stworzył pierwszy system bankowy?
Czy ludzie brzydcy mają swojego świętego patrona?
Co znajduje się na zdjęciu?
Dla której aktorki Joseph Goebbels absolutnie "stracił głowę"?
Ile lat miał najmłodszy ksiądz świata?
Dlaczego psy wąchają swoje tyłki?
Co Marks życzył kobietom?
Jak żaby piją wodę?
Czy nauczyciele łamią prawo przetrzymując uczniów w klasie po dzwonku?
Co oznacza kiedy pies szybkimi ruchami języka oblizuje nos?
Kiedy Hitler wydał rozkaz rozpoczęcia żydowskiego i polskiego holocastu?
Ile krwi traci kobieta z powodu miesiączki w ciągu całego swojego życia?
Dlaczego psy wąchają sobie pupy?
Czy istnieje test na homoseksualizm?