logo

zdrowie-medycynaJak pogoda wpływa na nasze zdrowie?

Jak pogoda wpływa na nasze zdrowie?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Główny podział:
1. Niektórzy lubią słońce i kochają się na nim wygrzewać, źle na nich działa chłód, pojawiają się wtedy przeziębienia i ... depresja.

2. Może to wydać się dziwne, ale też są tacy ludzie, którzy wolą zimne klimaty i wtedy czują się najlepiej.

3. Największa grupa ludzi reaguje na gwałtowne zmiany pogody: nagłe spadki lub wzrosty ciśnienia, wyczuwają w "kościach" zbliżająca się burze, czy wichury.

Serce
- Serce nie lubi dużych zmian temperatury, szczególnie dotyczy to nagłego spadku temperatury (spadek o 10 stopni Celsjusza zwiększa ryzyko zawału aż o 7 proc.), równie źle znosi pogodę powyżej 26 stopni Celsjusza. Najniebezpieczniejszym miesiącem dla sercowców jest marzec, wtedy właśnie są największe wahania temperatury, a pogoda potrafi zmieniać się jak w kalejdoskopie,

Stawy
Niskie ciśnienie, spadek temperatury, wysoka wilgotność powietrza zaostrza przewlekłe stany zapalne lub zwyrodnieniowe stawów, wtedy też mogą dać o sobie znać stare kontuzje. Stawy też dadzą o sobie znać tuż przed burzą, kiedy nagle zmieni się ciśnienie.

Żołądek
Żołądek nie przepada za ciepłymi frontami, dlatego wrzody żołądka czy dwunastnicy najczęściej dają o sobie znać jesienią i wiosną.

Samopoczucie
Niże i chmury psują nastrój. Nadejście burzy zwiastuje drażliwość, senność, a nawet lęk. Nie bez powodu podczas wietrznej i zimnej pogody wzrasta liczba samobójstw.

Migreny
Tutaj nie ma reguły, niektórzy reagują a wzrost ciśnienia, a inni na spadek. Migreny może wywoływać również światło. Zatoki również źle reagują na nagłe zmiany ciśnienia.

Inne
Wilgotne powietrz szkodzi natomiast cukrzykom, dochodzi wtedy do obniżenia cukru we krwi. Mróz, gorąca i parna pogoda źle wpływa dla astmatyków.

Jeśli ktoś źle się czuje w okresie jesienno zimowym powinien zadbać o swoje zdrowie, bo najwyraźniej coś się w nim źle dzieje.
Popularne pytania
Czy psy lubią, jak się nad nimi nachylamy?
Czy serce człowieka zawsze jest po lewej stronie?
Co zrobić, gdy Windows 10 zaczyna zamulać internet?
Co Hitler zapowiedział dla Polski po ataku na ZSRR w 1941 roku?
Ile kalorii spalamy podczas czytania na głos?
Psy której rasy są najhałaśliwsze?
Ile wypadków spowodowały samochody autonomiczne Googla po przejechaniu ponad 2,7 mln km?
Jaki procent PKB wydawano w PRLu na zbrojenia?
Ile trwał najdłuższy pobyt na powierzchni Księżyca?
Jak się nazywa uzależnienie od bycia opalonym?
Jak zmarł Elvis Presley?
Dlaczego Księżyc zaraz nad horyzontem, wydaje się dużo większy?
Czy francuska armia w 1940 roku skapitulowała przed Niemcami?
Jak długo żyją koty?