logo

zdrowie-medycyna
Jak pogoda wpływa na nasze zdrowie?

Jak pogoda wpływa na nasze zdrowie?
Główny podział:
1. Niektórzy lubią słońce i kochają się na nim wygrzewać, źle na nich działa chłód, pojawiają się wtedy przeziębienia i ... depresja.

2. Może to wydać się dziwne, ale też są tacy ludzie, którzy wolą zimne klimaty i wtedy czują się najlepiej.

3. Największa grupa ludzi reaguje na gwałtowne zmiany pogody: nagłe spadki lub wzrosty ciśnienia, wyczuwają w "kościach" zbliżająca się burze, czy wichury.

Serce
- Serce nie lubi dużych zmian temperatury, szczególnie dotyczy to nagłego spadku temperatury (spadek o 10 stopni Celsjusza zwiększa ryzyko zawału aż o 7 proc.), równie źle znosi pogodę powyżej 26 stopni Celsjusza. Najniebezpieczniejszym miesiącem dla sercowców jest marzec, wtedy właśnie są największe wahania temperatury, a pogoda potrafi zmieniać się jak w kalejdoskopie,

Stawy
Niskie ciśnienie, spadek temperatury, wysoka wilgotność powietrza zaostrza przewlekłe stany zapalne lub zwyrodnieniowe stawów, wtedy też mogą dać o sobie znać stare kontuzje. Stawy też dadzą o sobie znać tuż przed burzą, kiedy nagle zmieni się ciśnienie.

Żołądek
Żołądek nie przepada za ciepłymi frontami, dlatego wrzody żołądka czy dwunastnicy najczęściej dają o sobie znać jesienią i wiosną.

Samopoczucie
Niże i chmury psują nastrój. Nadejście burzy zwiastuje drażliwość, senność, a nawet lęk. Nie bez powodu podczas wietrznej i zimnej pogody wzrasta liczba samobójstw.

Migreny
Tutaj nie ma reguły, niektórzy reagują a wzrost ciśnienia, a inni na spadek. Migreny może wywoływać również światło. Zatoki również źle reagują na nagłe zmiany ciśnienia.

Inne
Wilgotne powietrz szkodzi natomiast cukrzykom, dochodzi wtedy do obniżenia cukru we krwi. Mróz, gorąca i parna pogoda źle wpływa dla astmatyków.

Jeśli ktoś źle się czuje w okresie jesienno zimowym powinien zadbać o swoje zdrowie, bo najwyraźniej coś się w nim źle dzieje.
Popularne pytania
Jak szybko poprawić swoją kondycję fizyczną?
Z jaką prędkością płynie krew?
Kto wcześniej przyjął chrzest - Ruś czy Polska?
W których fazach lotu najczęściej dochodzi do katastrofy?
W których państwach Unii można zdawać maturę z religii?
Czy na każdym kontynencie znajduje się miejscowość Rzym?
Skąd pochodzi nazwa pomidor?
Dlaczego marszałek Pétain zdecydował się na podjęcie współpracy z Niemcami?
Ile razy zmieniało się logo wyszukiwarki Google?
Friedrich Nietzsche, uwielbiany przez nazistów, twierdził, że jest jakiej narodowości?
Czy spanie w jasnym pokoju sprzyja otyłości?
Czy telewizja skraca życie?
Czy studenci, którzy mają konkretne wyobrażenia na temat swojej przyszłości aż w 70 proc. realizują swoje marzenia?
Jak znaleźć podobne zdjęcia?