logo

zdrowie-medycynaCo zrobić, gdy samopoczucie zmienia się wraz z pogodą?

Co zrobić, gdy samopoczucie zmienia się wraz z pogodą?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Meteopatia nie jest wprawdzie chorobą, ale potrafi być mocno dokuczliwa, szczególnie wiosną kiedy pogoda jest bardzo zmienna. Wśród dolegliwości wymieniany jest ból głowy i kości, pojawiają się kłopoty z koncentracją, jesteśmy rozdrażnieni, sen staje się płytszy.
Najczęściej występuje u kobiet, w organizmach których pojawia się tzw. huśtawka hormonalna, sprzyja mu również choroba (astma, alergia, cukrzyca, nadciśnienie) i oczywiście stresująca praca. Meteopatia dotyczy głównie osób nieaktywnych fizycznie, którzy poruszają się często samochodem, oddychają miejskim powietrzem, a ich praca polega na siedzeniu w biurze. Nie dziwne, że wiosną kiedy pogoda jest zmienna, organizm nie daje rady.
W przypadku osób, które "marnują" najcenniejsze godziny życia w biurach można jedynie spróbować poprawić dietę (im mniej śmieciowego przetworzonego jedzenia tym lepiej), zacząć się wysypiać (7-8h), a każdą wolną godzinę przeznaczyć na ruch (jeśli spacer to szybki), najlepiej w blasku słońca (witamina D) z dala od miejskiego smrodu. Jeśli nie jesz mięsa (witaminy z grupy B odpowiadają za prawidłowe działanie układu nerwowego), to czas aby się z nim przeprosić. Nie jest tajemnicą, że weganie zdecydowanie częściej mają depresje. Należy przeprosić się z produktami, które są bogate w magnez (pestki dyni, orzechy, produkty pełnoziarniste, kasze, rośliny strączkowe, banany).
Popularne pytania
Który z prominentnych nazistów był najbogatszy?
Gdzie znajduje się największy, wolno stojący budynek na świecie?
Palący marihuanę pogarszają swoje zdolności kreatywnego myślenia?
Dlaczego rosyjskie tory kolejowe są szersze niż w Europie?
W którym kraju powinno się przy jedzeniu mlaskać?
Który kwiat jest symbolem Japonii?
W którym kraju mieszkańcy otrzymują kartki na darmową benzynę?
Jak długo powinien trwać stosunek?
Który ssak żyje najwyżej na świecie?
Które kraje, z wyjątkiem USA, wprowadziły kiedyś prohibicję?
Co znajduje się na zdjęciu?
Czy mocz jest siedliskiej zarazków?
Jak na Ignacego Paderewskiego mówili Amerykanie?
Który kraj jest wobec Polski najbardziej zadłużony?