logo

zdrowie-medycyna
Co zrobić, gdy samopoczucie zmienia się wraz z pogodą?

Co zrobić, gdy samopoczucie zmienia się wraz z pogodą?
Meteopatia nie jest wprawdzie chorobą, ale potrafi być mocno dokuczliwa, szczególnie wiosną kiedy pogoda jest bardzo zmienna. Wśród dolegliwości wymieniany jest ból głowy i kości, pojawiają się kłopoty z koncentracją, jesteśmy rozdrażnieni, sen staje się płytszy.
Najczęściej występuje u kobiet, w organizmach których pojawia się tzw. huśtawka hormonalna, sprzyja mu również choroba (astma, alergia, cukrzyca, nadciśnienie) i oczywiście stresująca praca. Meteopatia dotyczy głównie osób nieaktywnych fizycznie, którzy poruszają się często samochodem, oddychają miejskim powietrzem, a ich praca polega na siedzeniu w biurze. Nie dziwne, że wiosną kiedy pogoda jest zmienna, organizm nie daje rady.
W przypadku osób, które "marnują" najcenniejsze godziny życia w biurach można jedynie spróbować poprawić dietę (im mniej śmieciowego przetworzonego jedzenia tym lepiej), zacząć się wysypiać (7-8h), a każdą wolną godzinę przeznaczyć na ruch (jeśli spacer to szybki), najlepiej w blasku słońca (witamina D) z dala od miejskiego smrodu. Jeśli nie jesz mięsa (witaminy z grupy B odpowiadają za prawidłowe działanie układu nerwowego), to czas aby się z nim przeprosić. Nie jest tajemnicą, że weganie zdecydowanie częściej mają depresje. Należy przeprosić się z produktami, które są bogate w magnez (pestki dyni, orzechy, produkty pełnoziarniste, kasze, rośliny strączkowe, banany).
Popularne pytania
Kto to jest doula?
Co to za gadżet?
Jak długo trwa kremacja ludzkich zwłok?
Czy każdy mały i duży samiec psa sika podnosząc łapę?
Do jakiej średnio długości podczas całego życia rosną włosy w nosie?
Czy ogień rzuca cień?
Z jakiego powodu słoń morski może być dla człowieka groźny?
Czym zajmował się generał Sosnkowski po II wojnie światowej będąc na emigracji?
W jakim celu powstały posągi na Wyspie Wielkanocnej?
Co ma wpływ na kryzys męskości?
Dlaczego Warszawa stała się stolicą Polski?
Czy w 1920 roku mogła powstać niepodległa Białoruś?
Za ile minut spóźnienia groziło wyrzucenie z pracy w PKP w II RP?
Jak jest po japońsku “zatańczymy razem?”?