logo

porady-triki
Jak wybierać świąteczne prezenty?

Jak wybierać świąteczne prezenty?
1. Nie wybieramy prezentu dla siebie, bardzo rzadko ktoś komu chcemy kupić prezent ma podobne potrzeby i gust. Może się okazać, ze sweterek z łosiem na rykowisku, choć dla nas obrzydliwy, jest prezentowym strzałem w przysłowiową dziesiątkę.

2. Podstawa to dobry wywiad. Jakiś czas przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia powinniśmy rozpuścić wici, aby dowiedzieć się o potrzebach naszych bliskich.

3. Idealny prezent. Idealny prezent to taki który ma wartość emocjonalną np. wywołuje wspomnienia. To może być coś naprawdę symbolicznego, ważne jest, że wzbudzi pozytywne emocje.

4. Przekazywanie gotówki. To niestety kiepski pomysł i będzie kojarzony z przekazem "na odwal", ale nie zawsze. Jeśli wiemy, że ktoś zbiera pieniądze na jakiś cel warto pomyśleć o kopercie z gotówką :)

5. Kwota. Tak jak w punkcie 3 liczą się emocje, a nie cena.

6. Wypada, nie wypada. Niektórych prezentów nie wypada kupować. Przykładowo bielizna to doskonały prezent, ale tylko dla osób, które doskonale znamy, akceptowane są jeśli taki prezent robią mężowie żonom, partnerzy partnerkom lub kobiety swoim przyjaciółkom lub siostrom. Dużym nietaktem jest obdarowanie bielizną osoby, którą słabo znamy np. znajoma w pracy. Równie nietrafionym pomysłem jest podarowanie np. poradnika jak być dobrą żoną lub mężem, to sugeruje, że coś jest nie tak, teść nie powinien też kupować synowej np. seksownej bielizny ....

UWAGA! Nawet jeśli otrzymasz kolejne skarpety, albo stringi, których nie nosisz nawet w łóżku, postaraj się wykrzesać choć odrobinę radości. Nie pokazuj swojego niezadowolenia rzucając prezent pod stół, naciesz się nim przynajmniej chwile najlepiej pomysłowo i pozytywnie puentując sposób użycia.
Popularne pytania
Kto był pierwowzorem największej miłości Jamesa Bonda - Vesper Lynd?
Czy psi nos może zamarznąć w czasie zimy?
Dlaczego mężczyźni są atakowani przez rekiny ludojady aż 9 razy częściej niż kobiety?
Czy ludzie z nadwagą żyją dłużej od osób szczupłych?
Kto jest skłonny wydawać więcej pieniędzy: ludzie szczęśliwi czy pogrążeni w depresji?
Jak wygląda tradycyjne czeskie przywitanie?
Czy wszyscy mogą nosić maseczki?
Dlaczego krokodyl, kiedy pożera ofiarę płacze?
Na co przysięgał mężczyzna stojąc przed sądem w starożytnym Rzymie?
Czy jakieś dzieło ludzkich rąk opuściło Układ Słoneczny?
Co to jest?
Dlaczego nogi śmierdzą?
Dlaczego nie warto wysyłać "pocieszających" smsów?
Dlaczego płaczemy krojąc cebulę?