logo

porady-triki
Jak zadbać o piękne usta?

Jak zadbać o piękne usta?
1. Oprócz pomadki ochronnej należy pamiętać o odpowiednim nawilżaniu ust. Nie załatwią sprawy zwykłe błyszczyki ponieważ musimy zadbać o ochronę lipidową, która nie pozwoli wydostać się wodzie z głębszych partii skóry ust. Należy szukać pomadki, która posiada w swoim składzie oleje roślinne, gliceryny, alantoiny, wosk, masło shea oraz witaminę E.

2. Jeśli komuś to nie wystarcza można zamówić nawilżenie poprzez dostarczenie cienką igłą kwasu hialuronowego. Usta po takim zabiegu (mezoterapia) powinny stać się gładsze, miększe i oczywiście bardziej odporne na wysuszenie. Zabieg ten nie zmienia kształtu czy wielkości ust.

3. Zimą wybieraj balsamy, które silnie natłuszczają, powinny one zawierać wyciąg z aloesu, który łagodzi i dba o skórę, wyciąg z drzewa masłowego (natłuszcza) oraz glicerynę (wiąże wodę w naskórku).

4. Latem należy pamiętać, że promienie słoneczne podrażniają skórę ust przydaje się więc sztyft z odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym.

5. Od czasu do czasu usta wymagają peelingu, można go wykonać wcierając niewielką ilość cukru z dodatkiem oliwy lub delikatnie wymasować mięciutką szczoteczką.

6. Koniecznie zadbaj o dietę, bo to tu kryje się tajemnica pięknej skóry. Za piękne usta odpowiadają witaminy A, B i C. Tych witamin jest dużo m.in. w jarmużu, szpinaku, dyni, marchwi, cytrusach, brukselce, pomidorach, fasoli oraz drobiu, jajkach i rybach.

Źródła: Elle, poradnikzdrowie, womenshealth, wikipedia ..
Popularne pytania
Dlaczego w filmach nie pokazuje się emblematów marek samochodów?
Czy kichnięcie przy otwartych oczach może spowodować wypadnięcie gałek ocznych?
Czy Czesi kolaborowali z Niemcami podczas II wojny i mieli swój oddział SS?
Ile zajmuje zapuszczanie włosów do pasa?
Czy chleb z pajęczyną pomaga w gojeniu ran?
Czy popiół wulkaniczny może spowodować eksplozję ludzkiej głowy?
Co to jest Abemarofobia?
Kiedy ostatni raz Niemcom groził rozpad na wiele państw?
Jak rozpoznać jaja wiejskie?
Co przedstawia pierwszy na świecie film?
Z jakim napędem samochód przekroczył po raz pierwszy na świecie prędkość 100 km/h?
Czy Rosjanie chcieli pokonać USA tą samą metodą co Polaków w czasach zaborów?
Dlaczego w Rzymie obalono republikę?
Z jaką prędkością może biec struś?