logo

porady-triki
Jak zadbać o piękne usta?

Jak zadbać o piękne usta?
1. Oprócz pomadki ochronnej należy pamiętać o odpowiednim nawilżaniu ust. Nie załatwią sprawy zwykłe błyszczyki ponieważ musimy zadbać o ochronę lipidową, która nie pozwoli wydostać się wodzie z głębszych partii skóry ust. Należy szukać pomadki, która posiada w swoim składzie oleje roślinne, gliceryny, alantoiny, wosk, masło shea oraz witaminę E.

2. Jeśli komuś to nie wystarcza można zamówić nawilżenie poprzez dostarczenie cienką igłą kwasu hialuronowego. Usta po takim zabiegu (mezoterapia) powinny stać się gładsze, miększe i oczywiście bardziej odporne na wysuszenie. Zabieg ten nie zmienia kształtu czy wielkości ust.

3. Zimą wybieraj balsamy, które silnie natłuszczają, powinny one zawierać wyciąg z aloesu, który łagodzi i dba o skórę, wyciąg z drzewa masłowego (natłuszcza) oraz glicerynę (wiąże wodę w naskórku).

4. Latem należy pamiętać, że promienie słoneczne podrażniają skórę ust przydaje się więc sztyft z odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym.

5. Od czasu do czasu usta wymagają peelingu, można go wykonać wcierając niewielką ilość cukru z dodatkiem oliwy lub delikatnie wymasować mięciutką szczoteczką.

6. Koniecznie zadbaj o dietę, bo to tu kryje się tajemnica pięknej skóry. Za piękne usta odpowiadają witaminy A, B i C. Tych witamin jest dużo m.in. w jarmużu, szpinaku, dyni, marchwi, cytrusach, brukselce, pomidorach, fasoli oraz drobiu, jajkach i rybach.

Źródła: Elle, poradnikzdrowie, womenshealth, wikipedia ..
Popularne pytania
Gdzie jest więcej niebezpiecznych bakterii: na komórce czy klozecie?
Dlaczego pod wodą, aby dobrze widzieć należy zakładać maskę?
Ile kosztuje najdroższe wino świata?
Dlaczego nie powinno się chodzić na zakupy będąc głodnym?
Co to za część ciała?
Jak zneutralizować zapach papierosów z ust?
Jaki jest rekord przebywania człowieka pod wodą bez tlenu?
Czy dziecko po urodzeniu widzi kolory?
Czy sroki kradną błyszczące przedmioty?
Do czego służy w telefonie “kill switch”?
Dlaczego w średniowieczu koty przypalano?
Jak się teraz nazywa londyński Big Ben?
Jak się pisze “rządać czy żądać?”?
Co jest na zdjęciu?