logo

porady-triki
Jak zadbać o piękne usta?

Jak zadbać o piękne usta?
1. Oprócz pomadki ochronnej należy pamiętać o odpowiednim nawilżaniu ust. Nie załatwią sprawy zwykłe błyszczyki ponieważ musimy zadbać o ochronę lipidową, która nie pozwoli wydostać się wodzie z głębszych partii skóry ust. Należy szukać pomadki, która posiada w swoim składzie oleje roślinne, gliceryny, alantoiny, wosk, masło shea oraz witaminę E.

2. Jeśli komuś to nie wystarcza można zamówić nawilżenie poprzez dostarczenie cienką igłą kwasu hialuronowego. Usta po takim zabiegu (mezoterapia) powinny stać się gładsze, miększe i oczywiście bardziej odporne na wysuszenie. Zabieg ten nie zmienia kształtu czy wielkości ust.

3. Zimą wybieraj balsamy, które silnie natłuszczają, powinny one zawierać wyciąg z aloesu, który łagodzi i dba o skórę, wyciąg z drzewa masłowego (natłuszcza) oraz glicerynę (wiąże wodę w naskórku).

4. Latem należy pamiętać, że promienie słoneczne podrażniają skórę ust przydaje się więc sztyft z odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym.

5. Od czasu do czasu usta wymagają peelingu, można go wykonać wcierając niewielką ilość cukru z dodatkiem oliwy lub delikatnie wymasować mięciutką szczoteczką.

6. Koniecznie zadbaj o dietę, bo to tu kryje się tajemnica pięknej skóry. Za piękne usta odpowiadają witaminy A, B i C. Tych witamin jest dużo m.in. w jarmużu, szpinaku, dyni, marchwi, cytrusach, brukselce, pomidorach, fasoli oraz drobiu, jajkach i rybach.

Źródła: Elle, poradnikzdrowie, womenshealth, wikipedia ..
Popularne pytania
Co może złagodzić swędzenie po ukąszeniach komarów?
Na jaką maksymalnie wysokość może wznieść się ptak?
Które zwierzę posiada najgęstsze futro?
Czy chleb z pajęczyną pomaga w gojeniu ran?
Czy słynny podróżnik Ferdynand Magellan opłynął świat?
Jak jest po węgiersku "chce mi się spać"?
Kiedy mężczyzna może odmówić kobiecie tańca?
Ile razy Słońce jest większe i cięższe od Ziemi?
Jak jest po węgiersku “cześć”?
Jak prawidłowo wymówić słowo "faux pas"?
Który władca był dwukrotnie królem Polski?
Pod jakimi hasłami naziści zdobyli władzę w Niemczech?
Czy pingwiny potrafią chodzić tyłem?
Co oznacza imię “Tomek”?