logo

religia-wiaraKtóry z obrzędów Indian uważany jest za najokrutniejszy?

Który z obrzędów Indian uważany jest za najokrutniejszy?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Do najokrutniejszych obrzędów Indian należał ten, w którym jedzono jeszcze żywą ofiarę. Indianie wierzyli, że dzięki zjedzeniu ciała np. wojownika przejmą również jego najlepsze cechy. Nie wszystkie plemiona jadły ludzi na żywca, tylko niektóre. Wśród najbardziej rozwiniętych cywilizacji Indian np. Azteków wprawdzie bacznie zwracano uwagę kogo będą jeść, to ogólnie jedli wszystkich. Majowie natomiast ciała jeńców i niewolników palili, ale już przedstawicieli arystokracji czy wojowników zjadano.
Jeśli chodzi o zjadanie ofiary na żywo, to "wybrańca" z szanowanego rodu przywiązywano do słupa a następnie kawałek po kawałku zjadano. Indianie nienawidzili kiedy ofiara się darła, czy płakała, a nie daj boże robiła pod siebie ze strachu. Aby nie denerwować bogów Aztekowie takiej osobie od razu obcinali głowę. Zjadana osoba musiała przyjąć to z godnością, jeśli delikwent przyjął to dzielnie mógł liczyć na to, że po zjedzeniu mięsa jego kości z szacunkiem trafią do jakiejś szczeliny w górach. Gorzej kiedy ktoś był miękki i kiepsko zniósł ten "zaszczyt", jego kości po zjedzeniu mielono i wyrzucano do śmieci.
Innym bardzo okrutnym obrzędem było miażdżenie głowy dziecka, tak aby głowa była jak najbardziej płaska. Taki typ urody był bardzo modny wśród Majów. Dziecko umieszczano między deskami i dociskano, ból przy tym był potworny, a dziecko nierzadko tego nie przeżywało.

Chrześcijańscy misjonarze którzy przybyli wraz Hiszpanami i Portugalczykami natychmiast zakazali tego typu pogańskich praktyk.

Zdjęcie: Jadeitowa maska azteckiego boga Xipe Totec
Popularne pytania
Ile pozaziemskich cywilizacji może się znajdować w naszej galaktyce?
Jakie słowo jest najczęściej używane na Facebooku?
Co wchodzi w skład curry?
Które zawody w Polsce oferują największe zarobki?
Który z kolorów jest najczęściej wybierany przez ludzi jako ulubiony?
Jaki procent rodziców w Europie daje dzieciom kieszonkowe?
Co było bezpośrednim powodem, że z buraków cukrowych zaczęto produkować cukier?
W jakim wieku Polka może wyjść za mąż?
Czy druga linia warszawskiego metra jest prawie 5-krotnie droższa od metra w Monachium, Bukareszcie, Sofii?
O ile odpowiednio dobrana muzyka może zwiększyć sprzedaż w sklepie?
Która rzecz zbudowana przez człowieka jest najdroższa?
Jaka kara grozi turyście w Wenecji za karmienie gołębi?
Co znajduje się na zdjęciu?
W jakim kraju urodził się słynny wokalista grupy Queen, Freddie Mercury?