logo

zdrowie-medycyna
Czy chodzenie w szpilkach zwiększa doznania seksualne kobiet?

Czy chodzenie w szpilkach zwiększa doznania seksualne kobiet?
Chodzenie w szpilkach jest dla niektórych mięśni jak ćwiczenia (cały czas są napięte) np. dla mięśni ud czy mięśni Kegla, które znajdują się na dnie miednicy. Kiedy mięśnie Kegla są bardziej wyrobione i silniejsze tym intensywniejsze są orgazmy.
W ocenie ortopedów chodzenie na wysokich obcasach w niektórych przypadkach powoduje poprawę sylwetki, która staje się bardziej wyprostowana.

Niestety chodzenie w szpilkach ma niestety szereg wad, o to kilka z nich:
1. Kręgosłup jest nienaturalnie wygięty (lordoza), co prowadzi do przeciążenia niektórych partii mięśni i bólów w okolicy krzyżowej.

2. Kolana i ścięgna wokół są nadmiernie obciążone co może prowadzić do deformacji chrząstki stawowej i kilku innych "atrakcji".

3. Szpilki zdecydowanie zwiększają obciążenia kości przododstopia co może prowadzić do mikro urazów kości i nerwów. Naciski kumulują się w pod centralnymi kośćmi śródstopia.

4. Zbyt ciasne szpilki mogą prowadzić również do wrastania paznokci. Wygięcie dużego palca sprawia, że mogą pojawić się nieestetyczne haluksy.

5. Kostki są wypychane do przodu, co utrudnia krążenie w nogach, mięśnie łydek skrają się, ścięgno Achillesa usztywnia, co może prowadzić do bólu w przypadku przejścia na podeszwę płaską.

Oczywiście można zapobiec problemom ćwicząc, zalecane jest chodzenie na bosaka tak często, jak to tylko jest możliwe (nawet w pracy), chwytanie palcami małych przedmiotów czy ćwiczenia rozciągające mięśnie łydek i ścięgna Achillesa. Jeśli siedzisz przy biurku rozłóż pod nim masażer stóp, wałek z kolcami ... zdejmij szpilki i ćwicz.

Źródło: womenshealth, radiozet, hellozdrowie ...
Popularne pytania
O ile zmniejsza ryzyko rozwodu poślubienie przyjaciela?
Jak długo śpi słoń?
W których państwach na świecie dominują toalety kucane?
Która bomba konwencjonalna uważana jest za najpotężniejszą?
Czy niewidomy może samodzielnie jeździć rowerem?
Duchy ukazują się częściej przed tobą czy za tobą?
Jak sprawdzić, czy bateria w laptopie jest zużyta?
Czy dzisiaj wiadomo, kim był Kuba Rozpruwacz?
W którym europejskim klubie piłkarskim nie zagra obcokrajowiec?
Która z ludzkich komórek jest najmniejsza?
Dlaczego polskie rycerstwo nie wzięło udziału w krucjatach?
Którego smaku nie odczuwają koty?
Które fetysze są wśród mężczyzn najpopularniejsze?
Czy mleko i jego przetwory szkodzą?