logo

zdrowie-medycyna
Co się dzieje z człowiekiem, gdy pali marihuanę?

Co się dzieje z człowiekiem, gdy pali marihuanę?
1. Dostarczenie zawartego w joincie tetrahydrokannabinolu (THC) uwalnia hormon szczęścia (dopaminę), wywołując przy tym jednocześnie stan otępienia, nagłe zmiany nastroju od euforii po przygnębienie, poprawia samoocenę, dochodzi jednocześnie do spadku samokontroli. Człowiek może zacząć bez przerwy gadać, głośno się śmiać, aby za chwilę płakać.
Mogą pojawić się bóle i zawroty głowy (koordynacja ruchowa ulega pogorszeniu) oraz suchość w ustach. Reakcja na bodźce są opóźnione, dochodzi do zaburzenia płynności ruchów i osłabienia siły.

2. Oczy stają się czerwone, ciśnienie wewnątrzgałkowe ulega obniżeniu (zwiększone ciśnienie jest jednym z powodów jaskry).

3. Wzrasta ciśnienie krwi, zwiększa się ryzyko ataku serca.

4. W płucach pojawia się 4 razy więcej dymu niż z przypadku papierosa, a wśród składników są szkodliwe (zwiększa się prawdopodobieństwa nowotworów) wielopierścieniowe węglowodory aromatycznych (WWA). Występują napady kaszlu oraz przewlekłe zapalenia krtani. Jednocześnie pojawiają się badania, które nie potwierdzają szkodliwości palenia marihuany na płuca. Naukowcy tłumaczą to tym, że główna substancja psychoaktywna zawarta w konopiach ma właściwości przeciwzapalne.

5. Marihuana uwalnia endokanabinoidami, które wzmagają apetyt. Uzależnieni jednak chudną bo mają zaburzenia związane z łaknienia.

6. Po wypaleniu jointa może być również problem z płodnością, THC tworzy w organizmie kobiety niekorzystne warunki dla plemników, może również wprowadzać zaburzenia w owulacji.

7. Marihuana wywołuje wzmożone pocenie się.

8. Konopie indyjskie uzależniają psychicznie, mogą pojawić się kłopoty ze snem, często pojawia się obojętność, apatia i depresja. Częste sięganie do marihuany powoduje pogorszenie pamięci, kłopoty ze skupieniem uwagi i logicznym myśleniem. Mogą pojawić się też urojenia.
Popularne pytania
Ilu Żydów udało się Kościołowi uratować podczas II wojny?
Dlaczego mózg lubi wykonywać czynności rutynowe?
Czy to prawda, że twórca zasad ruchu drogowego i znaków drogowych nie potrafił jeździć samochodem?
Czym karmić wróble?
Ile wynosi rekord urodzonych kociąt w jednym miocie?
Czy muzułmanie uznają Jezusa za proroka, Jego niezwykłe poczęcie i mękę na krzyżu?
Jak miała wyglądać II RP Józefa Piłsudskiego?
Która przeglądarka internetowa jest najbezpieczniejsza?
Do leczenia jakiej dolegliwości służyły w XIX wieku wibratory?
Czy prawdopodobieństwo wystąpienia czterokrotnej szansy na wygraną w Lotto, wynosi jak 1 do 200 milionów?
Czym jest Gładzizna?
Czy miód zyskuje lecznicze właściwości po dodaniu do gorącego mleka lub herbaty?
Jak małe może być jajko?
W którym państwie 15-latek może trafić do więzienia za ściąganie?