logo

porady-triki
Jakie błędy najczęściej popełniasz przygotowując potrawę na patelni?

Jakie błędy najczęściej popełniasz przygotowując potrawę na patelni?
1. Podstawowym błędem jest nieprzygotowanie patelni do "pracy". Należy zawsze chwile (1-2 minuty) poczekać aż patelnia trochę się rozgrzeje, a potem dopiero rozpoczynamy przygotowywanie potraw. Równie ważne jest, szczególnie w przypadku mięs czy ryby, aby olej osiągnął już odpowiednią temperaturę. Odpowiednia temperatura jest wtedy kiedy mięso od razu zaczyna skwierczeć.

2. Mięsa nie powinniśmy wyciągać od razu po wyłączeniu palnika. Powinniśmy dać kilka minut np. 5 na to, aby ponownie nasiąkło sokami. Dzięki temu mięso nie będzie twarde i będzie miało lepszy smak.

3. Patelni przeznaczonych do kuchenek indukcyjnych (nieprzywierające) nie powinno się myć mydłem i ogólnie szorować. Mydło i szorowanie uszkadza powłokę patelni. Lepiej użyć gąbki z wodą.

4. Często popełnianym błędem jest niewystarczająca ilość oleju na patelni. Jeśli smak potrawy daleko odbiega od oczekiwanego należy o tym pomyśleć.

5. Wybieraj patelnie z grubym dnem, które lepiej utrzymują odpowiednią temperaturę.

6. Jeśli przygotowujemy potrawę z delikatnych składników np. ryby i warzywa, to nie powinniśmy przesadzać z mieszaniem. Jeśli wymaga tego potrawa należy wyposażyć kuchnię w odpowiednie narzędzia łopatki, szczypce, cedzaki ...

Jeśli zioła to świeże, suszone to nie to, nie bój się też próbować potrawy podczas obróbki termicznej, możesz jeszcze zareagować, jak coś pójdzie nie tak, dodać przypraw, które poprawią smak etc.
Popularne pytania
Friedrich Nietzsche, uwielbiany przez nazistów, twierdził, że jest jakiej narodowości?
Kto jest na zdjęciu?
Czy kawa bezkofeinowa nie zawiera kofeiny?
Gdzie urodził się Jezus - w stajence czy grocie?
Ile mierzyła największa budowla wykonana z kart do gry?
Jak chronić włosy przed wypadaniem?
Kto płaci za taksówkę?
Z czego robiono pierwsze zwierciadła?
Czym zabijał legendarny potwór Bazyliszek?
Dlaczego w niektórych restauracjach sztućce są zdecydowanie cięższe?
Kto otrzymuje największe napiwki?
Co się działo z szablą szlachcica po jego śmierci?
Czy strach można wyłączyć?
Co to za zwierzę?