logo

porady-trikiJakie błędy najczęściej popełniasz przygotowując potrawę na patelni?

Jakie błędy najczęściej popełniasz przygotowując potrawę na patelni?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

1. Podstawowym błędem jest nieprzygotowanie patelni do "pracy". Należy zawsze chwile (1-2 minuty) poczekać aż patelnia trochę się rozgrzeje, a potem dopiero rozpoczynamy przygotowywanie potraw. Równie ważne jest, szczególnie w przypadku mięs czy ryby, aby olej osiągnął już odpowiednią temperaturę. Odpowiednia temperatura jest wtedy kiedy mięso od razu zaczyna skwierczeć.

2. Mięsa nie powinniśmy wyciągać od razu po wyłączeniu palnika. Powinniśmy dać kilka minut np. 5 na to, aby ponownie nasiąkło sokami. Dzięki temu mięso nie będzie twarde i będzie miało lepszy smak.

3. Patelni przeznaczonych do kuchenek indukcyjnych (nieprzywierające) nie powinno się myć mydłem i ogólnie szorować. Mydło i szorowanie uszkadza powłokę patelni. Lepiej użyć gąbki z wodą.

4. Często popełnianym błędem jest niewystarczająca ilość oleju na patelni. Jeśli smak potrawy daleko odbiega od oczekiwanego należy o tym pomyśleć.

5. Wybieraj patelnie z grubym dnem, które lepiej utrzymują odpowiednią temperaturę.

6. Jeśli przygotowujemy potrawę z delikatnych składników np. ryby i warzywa, to nie powinniśmy przesadzać z mieszaniem. Jeśli wymaga tego potrawa należy wyposażyć kuchnię w odpowiednie narzędzia łopatki, szczypce, cedzaki ...

Jeśli zioła to świeże, suszone to nie to, nie bój się też próbować potrawy podczas obróbki termicznej, możesz jeszcze zareagować, jak coś pójdzie nie tak, dodać przypraw, które poprawią smak etc.
KM bez tajemnic UWAGA! Jesteś singlem, masz kłopoty w związku ... czas to zmienić! Tylko na czas pandemii bestsellerowy ebook "Kobiety i mężczyźni bez tajemnic" ostro zjeżdża z ceny z 30 zł na 18 zł!

Setki książek w jednej. Wykorzystaj czas wolny i zdobądź przewagę wiedząc więcej od innych. Czas promocji ograniczony.
Popularne pytania
Dlaczego w ochronie lasów wilk jest lepszy od myśliwego?
Ile pieniędzy może wygrać drużyna w finale mistrzostw świata Counter-Strike'a w Katowicach?
Który program antywirusowy jest najlepszy?
Co nam "strzela" w stawach?
Jakimi słowami obrażano mężczyzn w I RP?
Czy wilki mają wpływ na wyrastanie nowych drzew?
Jak dobrze zaparzyć czarną herbatę?
Kto lepiej znosi ból: dowcipnisie czy osoby stonowane?
Co to jest?
Co może skutecznie odstraszać komary?
Jak się pisze “prosze” czy “proszę”?
W którym roku małżeństwa najczęściej dochodzi do rozwodu?
Do kogo należy Antarktyda?
Który mięsień ludzkiego ciała jest największy?