logo

porady-triki
Jak rozpoznać polskie pomidory?

Jak rozpoznać polskie pomidory?
Polskie pomidory możemy rozpoznać często nawet nie patrząc na metkę, która może być przez sieć zafałszowana (były już takie przypadki). Polskie pomidory mają najczęściej intensywny kolor i zapach (wąchamy od strony szypułki). Jeśli zapach jest mocno intensywny raczej na pewno mamy do czynienia z polskim pomidorem gruntowym, które pojawiają się na rynku już od połowy kwietnia. Kolejną cechą polskiego pomidora jest jego kształt, modyfikowane genetycznie pomidory zagraniczne mają kształty wręcz idealne, polskie pomidory nie należą do najpiękniejszych i mogą wydawać się po prostu brzydkie (mają nieregularne kształty i mogą się znacząco różnić).
Zagraniczne pomidory, aby trafić do Polski zrywane są jako niedojrzałe, a dojrzałość osiągają podobnie jak banany podczas transportu. Polskie pomidory nie mają z tym problemów, tak więc nie tylko górują smakiem, zapachem, ale i wartościami odżywczymi, mają więcej minerałów i witamin.
Należy przy tym dodać, że konsumenci na Zachodzie bardzo zwracają uwagę na to, skąd pochodzi dany produkt, warto być więc nie tylko patriotą w znaczeniu politycznym, ale i ekonomicznym.
Popularne pytania
Ile razy mógłby skłamać Pinokio, żeby sobie nie złamać karku przez zbyt ciężki nos?
Czy pływanie jest szkodliwe dla kręgosłupa?
Czy brak emisji brytyjskiej telewizji BBC może wywołać wojnę nuklearną?
Czy mózgi kreatywnych ludzi różnią się od innych?
Co to jest pogonofobia?
Czy prowadzenie samochodu z równoczesnym obsługiwaniem telefonu jest równie niebezpieczne jak jazda pod wpływem alkoholu?
Co to jest?
Kiedy Hitler zamierzał przejść na polityczną emeryturę?
Co oznacza imię “Andrzej”?
Czy II RP miała granicę z Węgrami?
Ile włosów trzeba stracić, aby było to widoczne?
Czy w Norwegii każdy może kupić telewizor?
Dlaczego paznokcie mają białe krawędzie?
W jaki sposób jedli starożytni Rzymianie?