logo

związkiCzego nie robić po rozstaniu?

Czego nie robić po rozstaniu?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

1. Przede wszystkim należy się odciąć i zaprzestać kontaktów z byłą lub byłym. Nie interesujmy się tym, kto zajął nasze miejsce, to tylko pogłębi depresję i wzbudzi niepotrzebne emocje po rozstaniu.

2. Nie należy na stres po rozstaniu reagować używkami lub nadmiarem niepotrzebnych kalorii, zdecydowanie lepiej energię skierować na np. sport czy hobby.

3. Nie należy zbyt pochopnie szukać nowej drugiej połówki, należy podejść do tego z umiarem i na spokojnie. Należy pamiętać, że w tym czasie jesteśmy łatwym "celem", szczególnie dotyczy to kobiet, które wtedy zbyt łatwo zgadzają się na seks.

4. Nie należy rozpamiętywać swoich poprzednich związków, nie należy szukać kontaktu z byłymi i wypłakiwać się w mankiet. Szanujmy się :) Raz nie wyszło, tak więc szanse, że wyjdzie po raz drugi jest mało prawdopodobne. Wady, które kiedyś doprowadziły do rozpadu mogą się z wiekiem raczej tylko pogłębiać!

5. Nie rozmawiajmy o związku który się rozpadł, nie piszmy o tym w mediach społecznościowych, nie opowiadajmy o tym w pracy, czy rodzinie .... ten rozdział życia mamy już zamknięty i lepiej sobie to uświadomić. Szczególnie, że to co powiemy lub napiszemy szybko nie zniknie, warto o tym pamiętać.

6. Nie szukajmy winnych, nie mścijmy się na osobie która zastąpiła nas w związku, tak najwyraźniej musiało być, czas iść do przodu.

Co należy zrobić?
Najszybciej jak to tylko możliwe wyznaczyć sobie nowe cele, najlepiej niezbyt ambitne, aby można je było dość łatwo i szybko osiągnąć, potem wyznaczać kolejne. Jeśli więc kiedyś dużo chodziliśmy po górach, sporo jeździliśmy na rowerze, uprawialiśmy jakiś inny sport, dużo czytaliśmy .... warto zaplanować powrót do hobby i zacząć żyć nowymi celami. Po jakimś czasie nabierzemy do tego co się stało koniecznego dystansu i zaczniemy widzieć zalety tego co się stało. Powinny się również pojawić nowe możliwości, zdecydowanie lepiej jeśli nowe znajomości powiązane są z hobby.
Popularne pytania
Które nazwiska są w Chinach najpopularniejsze?
Dla której aktorki Joseph Goebbels absolutnie "stracił głowę"?
Z którego kraju turyści są dla Polaków najbardziej irytujący?
Ile waży cały internet?
Z jaką maksymalną prędkością może płynąć delfin?
Czy są osoby, których pot spod pach nie śmierdzi?
Które z wymienionych gadżetów nie należały do wyposażenia Bonda: długopis rakieta, zegarek z lassem, skarpety bumerangi?
Dlaczego zakładamy nogę na nogę?
Jak jest po turecku słowo “ja”?
Czy Polska we wrześniu 1939 dysponowała nowoczesnym uzbrojeniem?
Jak się pisze “umię” czy “umiem”?
Kto przyjmował wielką Paradę Zwycięstwa na Placu Czerwonym w 1945 roku?
Czy niedźwiedź polarny ma jakiegoś wroga w środowisku naturalnym?
Czy tylko Indianie skalpowali swoje ofiary w Ameryce?