logo

związki
Czego nie robić po rozstaniu?

Czego nie robić po rozstaniu?
1. Przede wszystkim należy się odciąć i zaprzestać kontaktów z byłą lub byłym. Nie interesujmy się tym, kto zajął nasze miejsce, to tylko pogłębi depresję i wzbudzi niepotrzebne emocje po rozstaniu.

2. Nie należy na stres po rozstaniu reagować używkami lub nadmiarem niepotrzebnych kalorii, zdecydowanie lepiej energię skierować na np. sport czy hobby.

3. Nie należy zbyt pochopnie szukać nowej drugiej połówki, należy podejść do tego z umiarem i na spokojnie. Należy pamiętać, że w tym czasie jesteśmy łatwym "celem", szczególnie dotyczy to kobiet, które wtedy zbyt łatwo zgadzają się na seks.

4. Nie należy rozpamiętywać swoich poprzednich związków, nie należy szukać kontaktu z byłymi i wypłakiwać się w mankiet. Szanujmy się :) Raz nie wyszło, tak więc szanse, że wyjdzie po raz drugi jest mało prawdopodobne. Wady, które kiedyś doprowadziły do rozpadu mogą się z wiekiem raczej tylko pogłębiać!

5. Nie rozmawiajmy o związku który się rozpadł, nie piszmy o tym w mediach społecznościowych, nie opowiadajmy o tym w pracy, czy rodzinie .... ten rozdział życia mamy już zamknięty i lepiej sobie to uświadomić. Szczególnie, że to co powiemy lub napiszemy szybko nie zniknie, warto o tym pamiętać.

6. Nie szukajmy winnych, nie mścijmy się na osobie która zastąpiła nas w związku, tak najwyraźniej musiało być, czas iść do przodu.

Co należy zrobić?
Najszybciej jak to tylko możliwe wyznaczyć sobie nowe cele, najlepiej niezbyt ambitne, aby można je było dość łatwo i szybko osiągnąć, potem wyznaczać kolejne. Jeśli więc kiedyś dużo chodziliśmy po górach, sporo jeździliśmy na rowerze, uprawialiśmy jakiś inny sport, dużo czytaliśmy .... warto zaplanować powrót do hobby i zacząć żyć nowymi celami. Po jakimś czasie nabierzemy do tego co się stało koniecznego dystansu i zaczniemy widzieć zalety tego co się stało. Powinny się również pojawić nowe możliwości, zdecydowanie lepiej jeśli nowe znajomości powiązane są z hobby.
Popularne pytania
Czy jazda na rowerze sprzyja doznaniom kobiet w łóżku?
Dlaczego twoi goście czują jakiś zapach w Twoim własnym domu, a Ty nie?
Czy husarze nosili skrzydła?
Jak jest po niemiecku “Niezła z niej sztuka(dupa)!”?
Jak zopobiegać osteoporozie?
W której religii dopuszczane jest samobójstwo poprzez zagłodzenie?
Jak w prosty sposób zwiększyć sprzedaż dań w lokalu?
Jak kroić świeże pieczywo?
Jaka radykalna zmiana została wprowadzona w wyborach Miss World?
Które zmysły działają u kobiet lepiej niż u mężczyzn?
Ile państw znajduje się w Afryce?
Ile potrzeba piasku do wybudowania jednego kilometra autostrady?
Kiedy ludzie zaczęli siać w rzędach?
Czy Wit Stwosz był Polakiem czy Niemcem?