logo

prawo-politykaCzy jest sens odwoływania się od decyzji Facebooka w przypadku blokady konta?

Czy jest sens odwoływania się od decyzji Facebooka w przypadku blokady konta?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Nie, bo nawet jak odwołamy się od decyzji korzystając z formularza instytucji państwowej NASK, to i tak wróci on do weryfikacji do tego samego działu cenzorskiego Facebooka, który wcześniej podjął taką, a nie inną decyzję. Tak więc mechanizm ten nie spełnia w żaden sposób swojej roli.
Stan prawny, wrzesień 2020.

Co jest na celowniku?
Należy zacząć od tego, że Facebooka jest pod ogromnym wpływem radykalnych organizacji lewicowych, które najprawdopodobniej wymusiły na serwisie wprowadzenie cenzury. Aby uzmysłowić sobie, jak silny jest to wpływ, należy dodać, że wprowadzenie cenzury jest złamaniem 1. poprawki Konstytucji USA, która zakazuje ograniczania wolności religii, prasy, słowa.
Blokowane są przede wszystkim treści, które mogą wpłynąć na postrzeganie działalności organizacji skrajnej lewicy w negatywnym świetle, zarzuty podciągane są pod niezwykle pojemną formułę, której nie sposób prawnie zdefiniować tzw. "mowa nienawiści". Pod pretekstem walki z "mową nienawiści" można zablokować praktycznie wszystkich i wszystko. Szczególnie wyrazistych tego przykładem jest np. zakaz promowania na Facebooku kanału na YouTube zdeklarowanego geja Pana Jakuboskiego, który krytykuje działalność radykalnej lewicy.

Odwołanie
Pod adresem odp.gov.pl znajduje się specjalny formularz, który należy wypełnić (jedyną rzeczą jaką musimy posiadać to założony wcześniej darmowy profil zaufany).
Popularne pytania
W którym państwie Europy zachował się ostatni pierwotny las?
Za ile sprzedano najdroższe piwo na ebay?
Jakiego koloru jest zebra?
Które przyprawy są najzdrowsze?
Kto wymyślił magiczną różdżkę?
W którym roku rząd USA przyznał oficjalnie, że istnieje tajna baza "Strefa 51"?
W jakim kraju są najbardziej przedsiębiorcze kobiety w Europie?
Ile będzie kosztować nowa Syrenka?
Jak Stalin nazywał Armię Krajową?
Czyje zdjęcie znajduje się na biurku Angeli Merkel?
Jakie szanse obrony ma biedronka w walce z ważką?
Kto pozwolił na unicestwienie NRD?
Jaki procent amerykańskiego społeczeństwa deklaruje się jako osoby homoseksualne, biseksualne, lesbijskie lub transgender?
Co to jest?