logo

motoryzacja
Jak wygląda serwis samochodów elektrycznych i czym się on różni od spalinowych?

Jak wygląda serwis samochodów elektrycznych i czym się on różni od spalinowych?
W serwisie zapłacimy średnio co najmniej 50% mniej niż w przypadku samochodów spalinowych. W samochodzie spalinowym musimy raz w roku wymienić olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabinowy, do tego diagnostyka. W trakcie eksploatacji może być konieczna wymiana rozrządu, sprzęgła, wymiana lub czyszczenie świec zapłonowych, wymiana klocków hamulcowych i tarcz oraz płynów (hamulcowy, chłodniczy), nowe paski osprzętu, uszczelki, może dojść do awarii turbosprężarki, uszkodzenia uszczelki z głowicą czy skrzyni biegów ....
W przypadku samochodu elektrycznego raz w roku powinniśmy wymienić jedynie filtr kabinowy i dokonać ogólnej diagnostyki pojazdu. Z kwestii eksploatacyjnych konieczna będzie jedynie wymiana klocków hamulcowych, tarcz i płynu hamulcowego (tak jak w spalinowych co 80 tys. km), wymiana płynu chłodniczego (co 5 lat lub co 100 tys. km) jest konieczna tylko wtedy kiedy auto nie jest chłodzonego powietrzem lub pasywnie. Jak widać głównym naszym zmartwieniem jest akumulator i jego sprawność, gdy spadnie poniżej 70%, co może nastąpić po np. 8 latach intensywnej eksploatacji.
Warto wiedzieć, że silnik samochodu elektrycznego zajmuje zdecydowanie mniej miejsca od samochodów tradycyjnych co przekłada się na ilość dostępnego miejsca w środku. Dużo miejsca w elektryku zajmuje jedynie akumulator, ale jest on umieszczany w podłodze.

Źródło: auto.dziennik.pl
Popularne pytania
W których popularnych produktach spożywczych znajduje się alkohol?
Czy dla mężczyzn krąglejsze kobiety wydają się atrakcyjniejsze?
Które z wymienionych przedmiotów wniesiesz na pokład rejsowego samolotu: łyżwy, broszki, widelce, łyżki, zapałki, druty ...?
Kiedy zaczynamy jeść podczas oficjalnego przyjęcia?
Czy w Japonii szkoła średnia jest płatna?
Dlaczego nie można prowadzić hodowli pająków?
Co oznacza, jeśli kobieta przeczesuje sobie włosy dłońmi?
Co to jest peruka łonowa?
Jaki odsetek Polaków poznaje swoją drugą połówkę w pracy?
Który syn polskiego króla nigdy nie zasiadł na tronie?
Z jaką prędkością wieją wiatry na Neptunie?
Jaką długość ma największy statek na świecie?
Co zrobić w przypadku zatkania wodą uszu?
Czym jest Gładzizna?