logo

zdrowie-medycyna
Jak poradzić sobie z trądzikiem?

Jak poradzić sobie z trądzikiem?
Trądzik pojawia się wtedy kiedy pojawia się nadprodukcja łoju, któremu towarzyszy nadmierne rogowacenie naskórka, w skutek tego dochodzi to zaczopowania gruczołu produkującego łój. Szybko pojawiają się wtedy bakterie i stan zapalny, który powoduje zaczerwienienie. W skrajnych przypadkach może pojawić też ropa. Doraźnie mogą pomóc toniki oczyszczające skórę, które są dostępne w sprzedaży, a dermatolog może przepisać antybiotyki lub preparaty z izotrytenoiną (pochodna witaminy A). Izotretynoina hamuje aktywność gruczołów łojowych oraz zmniejsza ich wielkość, wpływając na zahamowanie namnażania Propionibacterium acnes.
Nie można doprowadzać do przesuszenia skóry, bo jedynie zwiększy to produkcję łoju. Nie powinno się też dotykać tych miejsc brudnymi rękoma, czy telefonem podczas rozmowy. Aby jednak rozwiązać problem trwale należy zmienić dietę i po prostu zrezygnować z produktów o wysokim poziomie glikemicznym (IG jest wyższy niż 70), nie tylko słodyczy, ale również np: produktów z białej mąki, białego pieczywa, białego ryżu .....
Ostatnie badają pokazują, że głównym powodem pojawienia się trądziku jest niedobór kwasów tłuszczowych omega-3 w organizmie. Dlatego najlepiej zmienić dietę.
Popularne pytania
Co oznacza imię “Andrzej”?
Jakiego koloru biustonosz powinien znaleźć się pod jasną bluzką?
Czy nogi wydłużają się w ciągu dnia?
Dlaczego psy uczą się łatwiej niż koty?
Ile lat Polak musi pracować, aby zarobić milion euro?
Czy hot-dogi są szkodliwe?
Co znajduje się na zdjęciu?
Czy to prawda, że myszy lubią żółty ser?
Czym Samsung zajmował się na początku działalności?
Czy owoce można jeść bezpośrednio po posiłku?
Czy płeć kota można stwierdzić na podstawie koloru futra?
Jaka odległość dzieliła strony w okopach podczas I wojny światowej?
Które rasy psów żyją najdłużej?
Który terrorysta otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla?