logo

zdrowie-medycynaKtóre produkty sprawiają, że szybko jesteśmy głodni?

Które produkty sprawiają, że szybko jesteśmy głodni?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Wszystkie produkty z wysokim indeksem glikemicznym (makarony, ryż, pieczywo białe ...) powodują napady głodu. Najlepiej wybierać produkty o niskim indeksie glikemiczny, im niższy tym lepiej, tak więc zamiast białego pieczywa zdecydowanie lepiej zjeść pieczywo pełnoziarniste. Dlatego po pszennej bułce możemy być pewni, że szybko złapie nas wilczy głód.
W posiłkach nie powinno zabraknąć tłuszczów, które sprawiają, że dłużej jesteśmy syci. Ważne jest, aby to były zdrowe tłuszcze np. bogaty w kwasy omega-3 olej rzepakowy. Nie należy również zapominać o białku, które jest dłużej trawione i syci na dłużej. Do najzdrowszych białek zaliczamy drób, jajka, ryby np. sardynki, makrela, śledzie, jogurt naturalny np.typu greckiego z orzechami. Produkty z błonnikiem doskonale sycą, należy jednak pamiętać, aby uzupełnić je wodą. Błonnik wiąże i rozpuszcza się w wodzie zapełniając żołądek na długo np. płatki owsiane. Owoce niestety zawierają dużo cukru tak więc raczej wzmagają głód, wystarczą więc dwie porcje owoców dziennie. Głód wywołuje również organizm kiedy jest odwodniony, dlatego warto mieć z sobą trochę niegazowanej wody.
Nie warto szybko jeść, przeciętny posiłek powinien trwać od 5 do nawet 20 minut. Mózg zdąży zarejestrować fakt, że dużo zjedliśmy.
Wrogiem zdrowego trawienia jest za krótki sen, dochodzi wtedy do zaburzenia wytwarzania hormonów odpowiedzialnych za głód i sytość. Po źle przespanej nocy często sięgamy po kaloryczny posiłek.
Popularne pytania
Czy psy i koty należy sterylizować?
Po jakim czasie najczęściej rozpadają się związki?
Co znajduje się na zdjęciu?
Co to jest syllabub?
Ile trzeba chodzić, aby spalić 1 kg tłuszczu?
Ile wypadków miał samochód Googla (bez kierowcy) po przejechaniu 2,7 tys. km?
Która z popularnych przypraw jest najdroższa?
Co Rosjanie obiecywali Polsce przed 17 września 1939 roku?
Jak ożywić lekko wysuszone owoce i warzywa?
Kiedy obchodzony jest Dzień Piwa?
Ile lat przeżył twórca i propagator joggingu?
Który kraj jest ojczyzną kawy?
Co znajduje się na zdjęciu?
Jaki procent mężczyzn lubi być podrywanym?