logo

zdrowie-medycynaJak chronić się przed koronawirusem?

Jak chronić się przed koronawirusem?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Najbardziej skutecznym środkiem zapobiegania zakażeniu koronawirusem jest mycie rąk przy użyciu mydła (dowolne mydło), dezynfekcji środkami na bazie alkoholu, inne środki dezynfekujące np: chlor, ozon, woda utleniona, podchloryn sodu (główny składnik wybielacza), szpitalne lampy UV .... Ręce należy myć nie krócej niż 30 sekund z uwzględnieniem wszystkich miejsc na dłoni (jak na zdjęciu). Ręce należy myć natychmiast po przyjściu z dworu, przed karmieniem dzieci, po zabawie ze zwierzęciem, po czyszczeniu kuwety, przed przygotowywaniem jedzenia, czy skorzystaniu z toalety .... Naukowcy szacują, że gdyby na lotniskach zwiększono wskaźnik czystości rąk do 60% (obecnie jest 20%) ryzyko rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych mogłoby spaść nawet o 69%.
Maska sama nie chroni wprawdzie przed zakażeniem, ale dzięki niej unikamy dotykania dłońmi ust, oczu oraz nosa. Osoby zakażone muszą nosić maski, aby ograniczyć roznoszenie wirusa, dotyczy to również osób przebywających wśród chorych. Maseczka powoduje, że bakterie z płuc wracają ponownie do organizmu, tak więc jeśli ktoś jest zdrowy i nie ma konkretnego wskazania przez służby epidemiologiczne nie powinny ich używać. Wychodząc na ulicę w maseczce zbiera się na nią wszystko, dlatego powinna zostać natychmiast spalona, aby nie przenosić patogenów do domu. Miejsca w których maseczka była np. kieszeń powinna być odkażona. Noszenie maski ochronnej ma sens, gdy opiekujemy się chorym albo podejrzewamy u siebie zakażenie.
Popularne pytania
Ile dzieci przychodzi na świat każdego dnia w Chinach?
Czy z prezentu należy zdjąć metkę?
W ilu stopniach rozpuszcza się guma do żucia?
Która woda lepiej oczyszcza organizm - uboga czy bogata w składniki mineralne?
Kiedy II Rzesza zaczęła zabiegać o kolonie?
W której fabryce w USA robotnicy pracowali z nieukrywaną radością?
Jak długo powinien trwać stosunek?
Czy żółw jest najszybszym gadem świata?
Ile kosztuje wyprodukowanie banknotu 200 PLN?
Jak wygląda tradycyjne czeskie śniadanie?
Czy kosmonauta przebywający na stacji kosmicznej może wziąć prysznic?
Ile czasu potrzebuje twój mózg, aby stwierdzić, czy kogoś lubisz czy nie?
Czy makaron jest tuczący?
Co jest bardziej prawdopodobne: trafienie szóstki w lotto, czy śmierć pod kołami w ciągu najbliższych 10 godzin?