logo

zdrowie-medycynaJak chronić się przed koronawirusem?

Jak chronić się przed koronawirusem?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Najbardziej skutecznym środkiem zapobiegania zakażeniu koronawirusem jest mycie rąk przy użyciu mydła (dowolne mydło), dezynfekcji środkami na bazie alkoholu, inne środki dezynfekujące np: chlor, ozon, woda utleniona, podchloryn sodu (główny składnik wybielacza), szpitalne lampy UV .... Ręce należy myć nie krócej niż 30 sekund z uwzględnieniem wszystkich miejsc na dłoni (jak na zdjęciu). Ręce należy myć natychmiast po przyjściu z dworu, przed karmieniem dzieci, po zabawie ze zwierzęciem, po czyszczeniu kuwety, przed przygotowywaniem jedzenia, czy skorzystaniu z toalety .... Naukowcy szacują, że gdyby na lotniskach zwiększono wskaźnik czystości rąk do 60% (obecnie jest 20%) ryzyko rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych mogłoby spaść nawet o 69%.
Maska sama nie chroni wprawdzie przed zakażeniem, ale dzięki niej unikamy dotykania dłońmi ust, oczu oraz nosa. Osoby zakażone muszą nosić maski, aby ograniczyć roznoszenie wirusa, dotyczy to również osób przebywających wśród chorych. Maseczka powoduje, że bakterie z płuc wracają ponownie do organizmu, tak więc jeśli ktoś jest zdrowy i nie ma konkretnego wskazania przez służby epidemiologiczne nie powinny ich używać. Wychodząc na ulicę w maseczce zbiera się na nią wszystko, dlatego powinna zostać natychmiast spalona, aby nie przenosić patogenów do domu. Miejsca w których maseczka była np. kieszeń powinna być odkażona. Noszenie maski ochronnej ma sens, gdy opiekujemy się chorym albo podejrzewamy u siebie zakażenie.
Popularne pytania
Czy postrzegany przez nas świat jest takim, jakim go widzimy?
Dlaczego Rosjanie po wojnie z Finlandią w 1940 roku nie rozpoczęli okupacji kraju?
Jak na początku mał się nazywać na Facebooku przycisk Like?
Które państwo produkuje więcej bubli - Niemcy czy Chińczycy?
Czym zajmuje się gumolog?
Czy w starożytnej Grecji stosowano kary publicznego golenia krocza?
Kto dla francuskich rewolucjonistów był Bogiem?
Ile warte są polskie zasoby bursztynu?
Kto dłużej siedzi w szkole, uczeń czy nauczyciel?
Ilu Ukraińców zostało zamordowanych przez UPA za ratowanie polskich sąsiadów podczas ludobójstwa na Wołyniu?
Dlaczego niemieccy żołnierze byli w stanie mordować kobiety i dzieci?
Gdzie znajduje się najspokojniejsze miejsce w samolocie?
Ile zajęłaby podróż samochodem jadącym z prędkością 100 km/h do najbliższej gwiazdy?
Kto lepiej parkuje samochody, kobiety czy mężczyźni?