logo

człowiek
Która nacja należy do najuczciwszych?

Która nacja należy do najuczciwszych?
Z opublikowanego przez pismo "Science" eksperymentu ze zgubionym portfelem wynika, że do najuczciwszych należą Szwajcarzy, na szóstym bardzo wysokim miejscu Polacy. Eksperyment przeprowadzono w 40 państwach świata, w Szwajcarii aż 79% znalazców oddało portfel i jego zawartość (w tym pieniądze) właścicielowi, 74% oddało bez pieniędzy. Na drugim miejscu znaleźli się Norwegowie, całą zawartość zwróciło 79%, ale bez pieniędzy już 71%, kolejne miejsca zajęli Holendrzy, Duńczycy i Szwedzi, Polska znalazła się na szczycie rankingu z wynikiem 69% i 63%. Za nami znaleźli się: Nowozelandczycy, Czesi, Niemcy, Francuzi.
Z badań wynika również, że im więcej pieniędzy jest w zgubionym portfelu, z tym większym prawdopodobieństwem znalazca odda go właścicielowi.

Pełne zestawienie: Szwajcarzy, Norwegowie, Holendrzy, Duńczycy, Szwedzi, Polacy, Czesi, Nowozelandczycy, Niemcy, Francuzi, Serbowie, Australijczycy, Chorwaci, Hiszpanie, Rosjanie, Rumuni, Kanadyjczycy, Argentyńczycy, Izraelczycy, Portugalczycy, Amerykanie, Brytyjczycy, Grecy, Włosi, Chilijczycy, Brazylijczycy, mieszkańcy RPA, Tajowie, Meksykanie, mieszkańcy Indii, Turcji, Ghany, Indonezji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Malezji, Kenii, Kazachstanu, Peru, Maroko i Chin.
W Polsce eksperyment prowadzono w Białymstoku, Bydgoszczy, Bytomiu, Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Łodzi, Lublinie, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Sosnowcu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.
Popularne pytania
Jak się pozbyć brzydkiego zapachu rąk?
Jak uodpornić psa na sylwestrowe fajerwerki?
Co było głównym powodem dużej śmiertelności noworodków w XIX wieku?
Przedstawiciele jakiego narodu są najwyżsi w Europie?
Ile osób otrzymało stopień Marszałka Polski?
Jak głośny jest wystrzał z broni?
Co oznacza kiedy pies szybkimi ruchami języka oblizuje nos?
Które potrawy Adolf Hitler lubił najbardziej?
W którym kraju zakazano siorbania podczas jedzenia zupy w miejscach publicznych?
Która polska książka była kiedyś bardzo popularnym prezentem komunijnym w Hiszpanii?
Kiedy ludzie zaczęli siać w rzędach?
Czy Żydzi tworzyli organizacje podziemne w Polsce po 1939 roku?
Co to jest lód gorący?
Co Anglicy byli skłonni oddać Niemcom w zamian za pokój po klęsce Francji w 1940 roku?