logo

człowiek
Która nacja należy do najuczciwszych?

Która nacja należy do najuczciwszych?
Z opublikowanego przez pismo "Science" eksperymentu ze zgubionym portfelem wynika, że do najuczciwszych należą Szwajcarzy, na szóstym bardzo wysokim miejscu Polacy. Eksperyment przeprowadzono w 40 państwach świata, w Szwajcarii aż 79% znalazców oddało portfel i jego zawartość (w tym pieniądze) właścicielowi, 74% oddało bez pieniędzy. Na drugim miejscu znaleźli się Norwegowie, całą zawartość zwróciło 79%, ale bez pieniędzy już 71%, kolejne miejsca zajęli Holendrzy, Duńczycy i Szwedzi, Polska znalazła się na szczycie rankingu z wynikiem 69% i 63%. Za nami znaleźli się: Nowozelandczycy, Czesi, Niemcy, Francuzi.
Z badań wynika również, że im więcej pieniędzy jest w zgubionym portfelu, z tym większym prawdopodobieństwem znalazca odda go właścicielowi.

Pełne zestawienie: Szwajcarzy, Norwegowie, Holendrzy, Duńczycy, Szwedzi, Polacy, Czesi, Nowozelandczycy, Niemcy, Francuzi, Serbowie, Australijczycy, Chorwaci, Hiszpanie, Rosjanie, Rumuni, Kanadyjczycy, Argentyńczycy, Izraelczycy, Portugalczycy, Amerykanie, Brytyjczycy, Grecy, Włosi, Chilijczycy, Brazylijczycy, mieszkańcy RPA, Tajowie, Meksykanie, mieszkańcy Indii, Turcji, Ghany, Indonezji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Malezji, Kenii, Kazachstanu, Peru, Maroko i Chin.
W Polsce eksperyment prowadzono w Białymstoku, Bydgoszczy, Bytomiu, Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Łodzi, Lublinie, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Sosnowcu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.
Popularne pytania
Przy jakim widoku ze szpitalnego okna ludzie szybciej zdrowieją?
Kto jako pierwszy użył sloganu "Arbeit Macht frei" w obozie koncentracyjnym?
Czy oczy rosną po urodzeniu?
W którym kraju obchodzi się święto penisa?
Jakie umiejętności rozwijają gry komputerowe?
Czym się różni płatek śniegu od kulki lodu?
Jak czułe są ludzkie receptory ciepła i zimna?
Ile ważyła największa cebula na świecie?
Ile lat ma chińska demokracja?
Ile przeciętnie orzeszków znajduje się w batonie Snickers?
Ile trzeba mieć pieniędzy, aby uruchomić własną restaurację Subway?
Co może podnieść efektywność działania mózgu?
Jak się pisze “dwu i pół letni” czy “dwuipółletni”?
Kiedy jest najlepsza pora na seks?