logo

człowiekKtóra nacja należy do najuczciwszych?

Która nacja należy do najuczciwszych?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Z opublikowanego przez pismo "Science" eksperymentu ze zgubionym portfelem wynika, że do najuczciwszych należą Szwajcarzy, na szóstym bardzo wysokim miejscu Polacy. Eksperyment przeprowadzono w 40 państwach świata, w Szwajcarii aż 79% znalazców oddało portfel i jego zawartość (w tym pieniądze) właścicielowi, 74% oddało bez pieniędzy. Na drugim miejscu znaleźli się Norwegowie, całą zawartość zwróciło 79%, ale bez pieniędzy już 71%, kolejne miejsca zajęli Holendrzy, Duńczycy i Szwedzi, Polska znalazła się na szczycie rankingu z wynikiem 69% i 63%. Za nami znaleźli się: Nowozelandczycy, Czesi, Niemcy, Francuzi.
Z badań wynika również, że im więcej pieniędzy jest w zgubionym portfelu, z tym większym prawdopodobieństwem znalazca odda go właścicielowi.

Pełne zestawienie: Szwajcarzy, Norwegowie, Holendrzy, Duńczycy, Szwedzi, Polacy, Czesi, Nowozelandczycy, Niemcy, Francuzi, Serbowie, Australijczycy, Chorwaci, Hiszpanie, Rosjanie, Rumuni, Kanadyjczycy, Argentyńczycy, Izraelczycy, Portugalczycy, Amerykanie, Brytyjczycy, Grecy, Włosi, Chilijczycy, Brazylijczycy, mieszkańcy RPA, Tajowie, Meksykanie, mieszkańcy Indii, Turcji, Ghany, Indonezji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Malezji, Kenii, Kazachstanu, Peru, Maroko i Chin.
W Polsce eksperyment prowadzono w Białymstoku, Bydgoszczy, Bytomiu, Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Łodzi, Lublinie, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Sosnowcu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.
Popularne pytania
W którym państwie znajduje się najstarszy na świecie browar?
Czy lufę karabinu można obciąć za pomocą miecza?
Jak powinno się stać przy koniu?
Ile stopni mają najdłuższe schody na świecie?
Jak znieczulano pacjentów w średniowieczu?
Czym się różnią sprzedawane w sklepie jajka od kur z wolnego wybiegu i chowu klatkowego?
Dlaczego do kawy warto dodawać mleko?
Kto wydał Jezusa?
Ilu Polaków ma na nazwisko “Ciota”?
Mieszkańcy którego kraju statystycznie czytają najwięcej książek?
Czy Polska ma prawo domagać się od Szwedów zwrotu zrabowanego podczas Potopu mienia?
Czy sól powoduje nadciśnienie?
Jak Boże Narodzenie obchodzi się w innych krajach?
Co może zastąpić płyn do mycia naczyń?