logo
wojna

Tadeusz Chciuk-Celt: "Zachowanie się Żydów wobec Niemców : zawsze czołobitność i lizusostwo. Np. na terenie pierwszej ...

 
Tadeusz Chciuk-Celt:

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Tadeusz Chciuk-Celt (Cichociemny,Legendarny "Biały Kurier",Ostatni Emisariusz Rządu Polskiego na Kraj,odznaczony "Krzyżem Walecznych" i "Orderem Virtuti Militari"): "Zachowanie się Żydów wobec Niemców : zawsze czołobitność i lizusostwo. Np. na terenie pierwszej organizacji samopomocowej,w której zasiadali obok Niemców także Polacy i Żydzi-ci ostatni występowali zawsze przeciw Polakom "
"Bardzo słabi są pod tym względem Żydzi (w razie wpadki)-wydają wszystko i wszystkich >od Adama i Ewy<. Dlatego tak bardzo niebezpieczne jest pomaganie Żydom"

"Z Żydów rekrutują się najlepsi,tzn. najokrutniejsi,najbardziej bezwzględni i niebezpieczni agenci i szpicle.W samym gestapo warszawskim pracowało w czerwcu br.(1942) ponad 70 Żydów."

Sierpień 1944. Wrażenia z jego wizytacji w Warszawie,Krakowie,Lwowie,Tarnowie,Przemyślu i innych miejscowości z wiosny 1942.

Archiwum Instytutu Polskiego i Muzeum im.gen.Sikorskiego w Londynie.
Kolekcja Stanisława Kota,Sprawozdanie "Celta" kol.25/9 k.37-41

Źródło: Anita Schelde