logo
wojna

Płk.Tadeusz Wasilewski-raport z lutego 1940 roku: "Niemal na całym obszarze ..."

 
Płk.Tadeusz Wasilewski-raport z lutego 1940 roku:
Płk.Tadeusz Wasilewski-raport z lutego 1940: "Niemal na całym obszarze Żydzi owacyjnie i ostentacyjnie witali wojska sowieckie. Większość milicjantów i władz miejscowych rekrutowała się z Żydów. Stali się oni podporą NKWD (donosiciele itp.)"

Z raportu Śp.płk.Nikodema Sulika-komendanta "Okręgu Wileńskiego AK" do gen.Kazimierza Sosnkowskiego. luty 1941: "Żydzi bezwzględnie i bez zastrzeżeń współpracują gospodarczo i politycznie z bolszewikami".
"Jako element znający dobrze teren są oni (Żydzi) dla NKWD nieocenionym wprost biczem przeciw ludności polskiej,dotyczy to w szczególności młodzieży żydowskiej zarówno inteligenckiej,jak i robotniczej"
Płk. Nikodem Sulik-Sarnowski to przyszły Bohater spod Monte Cassino

"Pomiędzy położeniem Żydów a Polaków w GG istnieje kolosalna różnica na korzyść naturalnie Żydów. Sytuacja Żydów jest znacznie lepsza wskutek posiadania znacznej gotówki i otrzymywania ciągłej pomocy z zagranicy" Raport do Londynu z lutego 1941...sporządzony przez Śp.Jerzego Prackiego. Kuriera Tatrzańskiego na trasie "Warszawa-Budapeszt". Kawalera "Orderu Virtuti Militari". Zamordowanego przez Niemców pod "Ścianą Śmierci" Bloku XI w "KL Auschwitz".

Źródło: Kasjopea

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Nie mamy dotacji z Unii czy państwowych firm, wesprzyj niezależny serwis, wpłać tyle, ile możesz i dołącz do unikalnej społeczności


Dane do konta Premium wysyłane są na podany w zamówieniu email do 24h od zaksięgowania wpłaty
Email