logo

zdrowie-medycynaCzego nie lubi nowotwór piersi?

Czego nie lubi nowotwór piersi?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Z badań wynika, że rak piersi nie lubi aktywności fizycznej u kobiet. Nawroty nowotworu piersi zdarzają się zdecydowanie rzadziej kobietom, które nie unikają sportu i kontrolują wagę ciała. Oczywiście nie należy przy tym zapominać o odpowiedniej diecie, rzuceniu palenia i ograniczeniu picia alkoholu. Aktywność fizyczna nie musi oznaczać forsownego biegania kilka razy w tygodniu, to może być szybki marsz (nie mylić ze spacerem), praca w ogrodzie czy nawet korzystanie ze schodów zamiast windy. Wystarczy zaledwie 150 minut wysiłku fizycznego tygodniowo, aby ograniczyć ryzyko raka piersi aż o 13%, ponad 5% raka jelita grubego i ok. 4% raka macicy.
Z badań przeprowadzonych w Centrum Badań nad Rakiem w Seattle wynika, że im więcej urodzonych dzieci, tym niestety większe jest ryzyko zachorowania na nowotwór piersi. Kobiety, które w ogóle nie rodziły mają o 40 proc. niższe ryzyko wystąpienie guza złośliwego. Z drugiej strony inne badania potwierdzają, że karmienie piersią zmniejsza ryzyko zachorowania na raka piersi oraz jajników.
Popularne pytania
Czy Lenin nie miał w sobie ani jednej kropli krwi rosyjskiej?
Po co afrykańskiemu słoniowi tak duże uszy?
Gdzie mieszka więcej Żydów - w Nowym Jorku czy w Tel Awiwie?
Do kogo należy marka Land Rover: do Niemców, Francuzów, Brytyjczyków Hindusów, czy Polaków?
Co astronomowie głównie pozostawili na Księżycu?
Jak działa suchy szampon?
Jak powinno się jeść ziemniaki?
Po co ptakom pety?
Czy wegetarianie częściej chorują?
Czy najczęstszymi ofiarami morderstw są kobiety?
Które suplementy warto brać, aby zwiększyć odporność?
W której bitwie po II wojnie brali udział weterani Waffen-SS?
Co to zwierzę?
Jak jest po niemiecku “Nie pie*dol!”?