logo
zwierzęta

Porównanie wielkości kopyt między kucykiem a koniem rasy Shire (największa rasa konia)

 
Porównanie wielkości kopyt między kucykiem a koniem rasy Shire (największa rasa konia)
Shire horse – rasa koni, pochodząca z Wielkiej Brytanii. Są to wielkie zimnokrwiste konie, jedne z najcięższych, oraz największych koni świata. Użytkowane jako konie pociągowe. W ich ojczyźnie można je spotkać jako konie wierzchowe, co wynika z tradycji angielskiego rycerstwa.
Konie tej rasy mają budowę ciała harmonijną, są silnie umięśnione, długonogie, z krótkim tułowiem i szeroką piersią. Mają suche głowy o szerokim, często garbonosym profilu, na wysoko osadzonej szyi. Na głowie występują różnego rodzaju odmiany (łysiny, strzałki, gwiazdki). Cechami charakterystycznymi tej rasy są ponadto obfite, jedwabiste szczotki, zaczynające się już od stawu skokowego, krótki, gęsty ogon oraz gęsta grzywa. Maść gniada z dużymi białymi odmianami na głowie i kończynach, siwa, skarogniada i kara. Osiągają wysokość od 1,8 do 2 m.
Charakter - są to konie uległe, cierpliwe, spokojne i przyjacielskie. Usposobienie łagodne.
Ciekawostki
Shire horse pochodzą od angielskiej nieistniejącej już dziś rasy greathorse. Wyhodowane zwierzęta były jednak o wiele większe od greathorse'a i zastąpiły greathorse'y.
Najwyższy udokumentowany koń był rasy shire horse. Ważył on 1500 kg i mierzył ok. 230 cm w kłębie. Miał on na imię Sampson.

Kuce – niewielkie konie o wysokości w kłębie nieprzekraczającej 148 cm (149 cm przy mierzeniu konia w podkowach). Kuce wykazują zwykle właściwości swych dziko żyjących przodków, m.in. żywotność. Użytkowane są jako konie wszechstronne. Przy pracy odznaczają się wysoką wydajnością. W Europie i Ameryce Północnej kuce wykorzystuje się przede wszystkim do jazdy dla dzieci i młodzieży oraz hipoterapii. Poza tym, kuce pracują przy transporcie lekkich ładunków, w cyrku, w rekreacji jeździeckiej oraz rajdach konnych.

Wiki

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 4 nieinwazyjne reklamy, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Nie mamy dotacji z Unii czy państwowych firm, wesprzyj niezależny serwis, wpłać tyle, ile możesz i dołącz do unikalnej społeczności


Dane do konta Premium wysyłane są na podany w zamówieniu email do 24h od zaksięgowania wpłaty
Email
Inne równie popularne z tej kategorii
Popularne pytania
Czy ziemniaki są trujące?
Czy można uratować przesuszone rośliny doniczkowe?
Jak jest po czesku kot?
Czy można być uczulonym na pocałunek czy dotyk?
Ile trwał najdłuższy pobyt na powierzchni Księżyca?
Jak się nazywa dziewczynka, której imię sprzedano na internetowej aukcji?
Od czego pochodzi słowo Gimnazjum?
Jak żyrafa czyści uszy?
Jakimi figurami są ściany sześcianu?
Gdyby zebrać wszystkie mrówki, jakie chodzą po Ziemi, to jaka byłaby ich waga?
Ile czasu trwa przeciętny sen człowieka?
Dlaczego teleskop Hubble'a nie robi zdjęć Ziemi?
Które zawody mogą zniknąć w najbliższych latach?
Czy w kosmosie, gdzie nie ma tlenu, jest możliwy wybuch?
Jak usunąć niewielkie rysy z mebli z ciemnego drewna?