logo

porady-trikiCzy typowy "Pudzian" miałby szanse zostać antyterrorystą?

Czy typowy

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Raczej bardzo małe (choć pewnie sam mistrz Pudzianowski byłby tu wyjątkiem :), bo w tej pracy liczy się przede wszystkim szybkość i zwinność, dlatego mało który miłośnik sportów siłowych jest w stanie przedrzeć się przez test sprawności, który oprócz testu psychologicznych jest bardzo istotnym elementem weryfikacji przyszłego antyterrorysty. Antyterrorysta musi bez trudu i bez większego wysiłku wejść na piąte piętro budynku i na tyle silnym, aby za pomocą taranu wyważyć drzwi i obezwładnić przeciwnika.
Test sprawnościowy obejmują m.in. w 12 minut należy przebiec 2900 metrów, w 35 sekund przepłynąć 50 metrów, skoczyć w dal obunóż 2,5 metra, podciągnąć się na drążku 16 razy, w 1 minutę zrobić 55 brzuszków, na poręczach gimnastycznych podciągnąć się 20 razy. Z typowo siłowych testów jest tylko wyciskanie sztangi, gdzie kandydat musi wycisnąć sześć razy ciężar równy swojej wadze. Oprócz testów sprawnościowych są wymagające testy psychologiczne oraz rozmowa ze specjalną komisją. Kandydatów jest zawsze więcej niż miejsc, dlatego sito jest naprawdę duże. Po za tym, mało kto rezygnuje.
Praca ta wymaga stałego utrzymywania najwyższej sprawności, dlatego każdy dzień zaczyna się od 5-15 km biegu, a każda wolna chwila wykorzystywana jest do ćwiczeń (zajęcia wysokościowe, obsługa broni, strzelanie, siłownia, zajęcia sztuk walki). Jest wymagana pełna dyspozycyjność i dostępność 24 na dobę.
Popularne pytania
W którym roku piramida Cheopsa przestała być najwyższą budowlą świata?
Jaki procent polskich kierowców zdaje egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem?
Czy postrzelenie z broni palnej spowoduje, że ciało zostanie odrzucone na odległość kilku metrów?
Jak jest po czesku “ziemniak”?
Czy Chińczycy wylądowali na Księżycu?
Dlaczego kompania może mieć maksimum 200 żołnierzy?
Ile gwiazd znajduje się w Drodze Mlecznej?
Dlaczego robią się worki pod oczami?
Na którym boku powinny spać osoby cierpiące na zgagę?
Skąd się wzięła nazwa firmy “Apple”?
Jak obciąć kotu pazurki?
Komu bardziej ufamy - wierzącym czy ateistom, kobietom czy mężczyznom?
Kto jest na zdjęciu?
Ile mierzy najwyższa sekwoja?