logo

porady-trikiCzy typowy "Pudzian" miałby szanse zostać antyterrorystą?

Czy typowy

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Raczej bardzo małe (choć pewnie sam mistrz Pudzianowski byłby tu wyjątkiem :), bo w tej pracy liczy się przede wszystkim szybkość i zwinność, dlatego mało który miłośnik sportów siłowych jest w stanie przedrzeć się przez test sprawności, który oprócz testu psychologicznych jest bardzo istotnym elementem weryfikacji przyszłego antyterrorysty. Antyterrorysta musi bez trudu i bez większego wysiłku wejść na piąte piętro budynku i na tyle silnym, aby za pomocą taranu wyważyć drzwi i obezwładnić przeciwnika.
Test sprawnościowy obejmują m.in. w 12 minut należy przebiec 2900 metrów, w 35 sekund przepłynąć 50 metrów, skoczyć w dal obunóż 2,5 metra, podciągnąć się na drążku 16 razy, w 1 minutę zrobić 55 brzuszków, na poręczach gimnastycznych podciągnąć się 20 razy. Z typowo siłowych testów jest tylko wyciskanie sztangi, gdzie kandydat musi wycisnąć sześć razy ciężar równy swojej wadze. Oprócz testów sprawnościowych są wymagające testy psychologiczne oraz rozmowa ze specjalną komisją. Kandydatów jest zawsze więcej niż miejsc, dlatego sito jest naprawdę duże. Po za tym, mało kto rezygnuje.
Praca ta wymaga stałego utrzymywania najwyższej sprawności, dlatego każdy dzień zaczyna się od 5-15 km biegu, a każda wolna chwila wykorzystywana jest do ćwiczeń (zajęcia wysokościowe, obsługa broni, strzelanie, siłownia, zajęcia sztuk walki). Jest wymagana pełna dyspozycyjność i dostępność 24 na dobę.
Popularne pytania
Ile wzrostu osiągnąłby człowiek, gdyby nie przestał rosnąć?
Do czego używano mumii podczas budowy kolei w Egipcie w XIX wieku?
Jaki jest najprostszy sposób na uratowanie związku?
Jaką grubość ciasta w pizzy preferują Polacy - grube czy cienkie?
Czy fotony są przyciągane grawitacyjnie?
Które pieśni patriotyczne były rozpatrywane jako kandydatki do hymnu państwowego w 1926 roku?
Kto powinien kończyć rozmowę telefoniczną jako pierwszy: ten kto dzwoni czy druga strona?
Czy Zakon Krzyżacki istnieje do dnia dzisiejszego?
Dla kogo stworzono amerykańską konstytucję?
Czy Ludwik XVI i jego żona Maria mogli uratować życie i nie trafić na gilotynę?
Za co Rosjanie nie lubili Gomułki?
Który kraj chcieli zaatakować Rosjanie w 1941 roku?
Co oznacza imię “Magda”?
Która rasa psa jest najcięższa?