logo

porady-triki
Czy typowy "Pudzian" miałby szanse zostać antyterrorystą?

Czy typowy
Raczej bardzo małe (choć pewnie sam mistrz Pudzianowski byłby tu wyjątkiem :), bo w tej pracy liczy się przede wszystkim szybkość i zwinność, dlatego mało który miłośnik sportów siłowych jest w stanie przedrzeć się przez test sprawności, który oprócz testu psychologicznych jest bardzo istotnym elementem weryfikacji przyszłego antyterrorysty. Antyterrorysta musi bez trudu i bez większego wysiłku wejść na piąte piętro budynku i na tyle silnym, aby za pomocą taranu wyważyć drzwi i obezwładnić przeciwnika.
Test sprawnościowy obejmują m.in. w 12 minut należy przebiec 2900 metrów, w 35 sekund przepłynąć 50 metrów, skoczyć w dal obunóż 2,5 metra, podciągnąć się na drążku 16 razy, w 1 minutę zrobić 55 brzuszków, na poręczach gimnastycznych podciągnąć się 20 razy. Z typowo siłowych testów jest tylko wyciskanie sztangi, gdzie kandydat musi wycisnąć sześć razy ciężar równy swojej wadze. Oprócz testów sprawnościowych są wymagające testy psychologiczne oraz rozmowa ze specjalną komisją. Kandydatów jest zawsze więcej niż miejsc, dlatego sito jest naprawdę duże. Po za tym, mało kto rezygnuje.
Praca ta wymaga stałego utrzymywania najwyższej sprawności, dlatego każdy dzień zaczyna się od 5-15 km biegu, a każda wolna chwila wykorzystywana jest do ćwiczeń (zajęcia wysokościowe, obsługa broni, strzelanie, siłownia, zajęcia sztuk walki). Jest wymagana pełna dyspozycyjność i dostępność 24 na dobę.
Popularne pytania
Przez ile minut statystyczny mężczyzna słucha kobiety?
Czy chiński działacz partyjny może być wierzący?
Jak głośno może mruczeć kot ?
Gdzie wynaleziono papier toaletowy?
Czego nie lubi nowotwór piersi?
Jak jest po czesku słowo "zepsuty"?
Co lubi chomik?
Dlaczego niektóre towary w sklepach znajdują się w koszach?
Czy ryby mają języki?
Kto poprosił o wyprowadzenie armii Andersa z ZSRR?
Co to za wnętrze?
Jak jest po chińsku “dziewczyna”?
Który ze ssaków wykluwa się z jajka?
Prawo jakiego państwa obowiązuje na terenie siedziby ONZ w Nowym Jorku?