logo

psychologia
Czy seryjni mordercy mają jakieś cechy wspólne?

Czy seryjni mordercy mają jakieś cechy wspólne?
1. Najważniejsza cecha wspólna, która łączy wszystkich morderców, to dzieciństwo, a właściwie jego brak. W aż 70 proc. przypadków matki przyszłych seryjnych morderców zajmowały się prostytucją, były narkomankami lub alkoholiczkami, w aż 50 proc. miały zaburzenia psychiczne. W przypadku ojców prawie 70 proc. z nich również była uzależniona od alkoholu lub narkotyków, albo byli nieobecni. Przyszli mordercy wychowywali się więc najczęściej w bardzo trudnych warunkach, nierzadko matki i ojcowie znęcali się nad nimi psychicznie. 20 proc. przyszłych morderców była molestowana w dzieciństwie, w wieku 12 lat mieli już kontakt z brutalną pornografią. Bardzo wielu z nich aż do 8-12 roku życia moczyła się w nocy, byli agresywni wobec rówieśników, znęcała się nad zwierzętami i fascynowała się ogniem (byli również podpalaczami) - najczęściej te trzy cechy występują wspólnie. Większość morderstw popełnianych jest z pobudek seksualnych.

2. Seryjni mordercy w aż 50 proc. nie są zdolni do odbycia normalnego stosunku płciowego.

3. W 95 proc. seryjnymi mordercami zostają mężczyźni (średnio 25-45 lat), jedynie 30 proc. z nich ma wysoki iloraz inteligencji i cieszy się dobrą opinią (niektórzy mają żony i dzieci).

4. W 43 proc. przypadkach seryjni mordercy fotografują lub filmują swoje ofiary, w 40 proc. kolekcjonuje trofea (fragmenty ciała, odzieży, ...), zaledwie co 10-ty wraca na miejsce zbrodni.

5. 90 proc. seryjnych morderców jest poczytalna w trakcie popełniania zbrodni i wszyscy wykazują dewiacje seksualne, najczęściej preferują sadyzm, fetyszyzm i nekrofilię.

6. U prawie 90 proc. morderców zdiagnozowano cechy dyssocjalnej osobowości: chwiejność emocjonalna, ubóstwo duchowe, nieodpowiedzialność, egoizm, słabe znoszenie frustracji, poczucie niższości.
Popularne pytania
Jaki prezent Hitler wysłał japońskiemu cesarzowi
Czy prowadzenie samochodu z równoczesnym obsługiwaniem telefonu jest równie niebezpieczne jak jazda pod wpływem alkoholu?
Kiedy człowiek wynalazł scyzoryk?
Ile złotych w 1934 roku wart był 1 dolar?
Czy strach przed pająkami jest wrodzony?
Skąd się wzięła czarna legenda hiszpańskiej inkwizycji?
Czy wykastrowani mężczyźni żyją dłużej?
Co jest bardziej prawdopodobne: trafienie szóstki w lotto, czy śmierć pod kołami w ciągu najbliższych 10 godzin?
Czy w Chinach prezydent wygłasza expose?
Jak się pisze “łabędź” czy “łabądź”?
Co sprawia, że słyszymy?
Ile mierzył największy pająk świata?
Jak odkryto, że bociany migrują do ciepłych krajów?
Co to jest placebo?