logo

psychologiaCzy seryjni mordercy mają jakieś cechy wspólne?

Czy seryjni mordercy mają jakieś cechy wspólne?
1. Najważniejsza cecha wspólna, która łączy wszystkich morderców, to dzieciństwo, a właściwie jego brak. W aż 70 proc. przypadków matki przyszłych seryjnych morderców zajmowały się prostytucją, były narkomankami lub alkoholiczkami, w aż 50 proc. miały zaburzenia psychiczne. W przypadku ojców prawie 70 proc. z nich również była uzależniona od alkoholu lub narkotyków, albo byli nieobecni. Przyszli mordercy wychowywali się więc najczęściej w bardzo trudnych warunkach, nierzadko matki i ojcowie znęcali się nad nimi psychicznie. 20 proc. przyszłych morderców była molestowana w dzieciństwie, w wieku 12 lat mieli już kontakt z brutalną pornografią. Bardzo wielu z nich aż do 8-12 roku życia moczyła się w nocy, byli agresywni wobec rówieśników, znęcała się nad zwierzętami i fascynowała się ogniem (byli również podpalaczami) - najczęściej te trzy cechy występują wspólnie. Większość morderstw popełnianych jest z pobudek seksualnych.

2. Seryjni mordercy w aż 50 proc. nie są zdolni do odbycia normalnego stosunku płciowego.

3. W 95 proc. seryjnymi mordercami zostają mężczyźni (średnio 25-45 lat), jedynie 30 proc. z nich ma wysoki iloraz inteligencji i cieszy się dobrą opinią (niektórzy mają żony i dzieci).

4. W 43 proc. przypadkach seryjni mordercy fotografują lub filmują swoje ofiary, w 40 proc. kolekcjonuje trofea (fragmenty ciała, odzieży, ...), zaledwie co 10-ty wraca na miejsce zbrodni.

5. 90 proc. seryjnych morderców jest poczytalna w trakcie popełniania zbrodni i wszyscy wykazują dewiacje seksualne, najczęściej preferują sadyzm, fetyszyzm i nekrofilię.

6. U prawie 90 proc. morderców zdiagnozowano cechy dyssocjalnej osobowości: chwiejność emocjonalna, ubóstwo duchowe, nieodpowiedzialność, egoizm, słabe znoszenie frustracji, poczucie niższości.
Popularne pytania
Dlaczego warto nauczyć się mówić "nie"?
Czy z Ziemi można zobaczyć satelity na orbicie?
Czy obywatele II RP płacili większe czy mniejsze podatki niż pod zaborami?
Komu zawdzięczamy na Ziemi tlen?
Co jest na zdjęciu?
Jak prawidłowo wymówić słowo “Wi-Fi”?
Ile kosztowała najdroższa grillowana kanapka z serem?
Dlaczego niektórych leków nie powinno się łączyć z cytrusami?
Które ze zwierząt oddaje mocz pyskiem?
Która kobieta jako pierwsza otrzymała Nagrodę Nobla?
Do jakiej rodziny zwierząt należą żaby?
Co sprawiało Stalinowi najwięcej przyjemności?
Czy Polacy zdobyli Moskwę?
Najdłuższa odnotowana czkawka męczyła Amerykanina Charlesa Osborne'a i trwała 68 lat (od 1920 roku)?