logo

psychologiaJakie umiejętności rozwijają gry komputerowe?

Jakie umiejętności rozwijają gry komputerowe?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

1. Według badań wystarczy pół godziny dziennie grać w Tetrisa, aby zwiększyć swoją liczbę komórek mózgowych. Pozytywne efekty widoczne są w korze mózgowej w obszarze odpowiedzialnym za koordynacje ruchów i przetwarzanie wrażeń zmysłowych (wzrok, słuch, dotyk) już po trzech miesiącach (badania Richarda Haiera, Uniwersytet Kalifornia).

2. Dzieci, które dużo grają są podobno również bardziej kreatywne. Badane dzieci lepiej radziły sobie z tworzeniem rysunków i historii (badania dr Linda Jackson z Michigan State University).

3. Gry akcji pomagają w pozbyciu się dysleksji zdecydowanie skuteczniej niż tradycyjna terapia.

4. Gracze lepiej zapamiętują szczegóły z tego co widzą (badania dr. Greg Appelbauma z Duke University), ich ruchy są również bardziej precyzyjne od osób, które w gry nie grają. Szczególnie jest to przydatne w przypadku chirurgów, wystarczy podobno zaledwie trzy godziny grania w tygodniu.

5. Gracze, szczególnie gier akcji, szybciej podejmują decyzje i lepiej od innych przewidują, to co może się wydarzyć (Dr Daphne Bavelier z University of Rochester).

6. Seniorzy również powinni grać, właściwie dowolna gra może spowolnić demencję wywołaną przez chorobę Alzheimera (badania Susan Landau z University of California). Świetne efekty dają również gry, które zmuszają gracza do ruchu np. konsole z manetkami z czujnikami ruchu.

7. Gry, szczególnie strategiczne, rozwijają orientację przestrzenną i ćwiczą pamięć.

8. Gry zespołowe (w sieci) rozwijają umiejętności współpracy.

Należy jednak pamiętać, że choć gry w wielu aspektach pomagają, to jednak nie można z niczym przesadzać, bo lista chorób spowodowana zbyt długim siedzeniem przy komputerze jest równie imponująca.
Popularne pytania
W którym wieku Jagiellonowie rządzili jedną trzecią Europy?
Jak długo może latać ptak?
Dlaczego mężczyźni zdradzają?
Ile litrów moczu może znajdować się w basenie?
Jak długo rozkłada się karoseria samochodu?
Jak skompromitowano sztukę współczesną?
Po co piratom papugi?
Czy włosy łonowe rosną tylko do określonej długości?
Co to za zwierzę?
Ile średnio mięśni jest wykorzystywanych przy uśmiechaniu?
Co jest jednym z największych wyzwań dla naszego umysłu?
Który piłkarz i za co otrzymał najszybciej czerwoną kartkę?
Czy próżnia ma temperaturę?
Jaki błąd najczęściej popełniamy jedząc śniadanie?