logo

zwierzętaJak bronić się przed wężami?

Jak bronić się przed wężami?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Będą na terenach pustynnych, suchych, tropikalnych najlepszym wyjściem jest wynajęcie doświadczonego przewodnika, który zdecydowanie szybciej od nas zauważy zagrożenie w postaci węża. Nie należy wkładać rąk do jakiś dziur. Należy również pamiętać, że wąż najczęściej się tylko broni, tak więc nie wstrzyknie nam całego jadu, zwiększa to nasze szanse przeżycia po takim ataku. Jeśli idziemy samotnie należy tupać, tak aby wąż z dużym wyprzedzeniem i w spokoju usunął się z drogi.
W Polsce z groźnych dla człowieka węży występuje jedynie żmija zygzakowata (Vipera berus). Jeśli chcemy uchronić się przed żmiją najlepiej założyć buty za kostkę. Jest duża szansa, że w przypadku nadepnięcia ucierpi jedynie but, bo żmija atakuje najczęściej w okolicach kostki. Należy również pamiętać, aby nie kłaść się gdzie popadnie. Żmije lubią nasłonecznione polanki, wysokie trawy, w kamiennych kopcach, pod kamieniami, krzewami lub wśród korzeni drzew. Żmija najczęściej ucieka przed napastnikiem, atakuje w sytuacji, gdy jest osaczona, zanim to jednak nastąpi zazwyczaj głośno syczy i raczej rzadko kąsa.
Popularne pytania
Jakie są naturalne i domowe sposoby na nieprzyjemny zapach z ust?
Które hasła Polacy najczęściej wyszukiwali w googlu w 2016 roku?
Jaka kara grozi urzędnikowi w Chinach za wzięcie łapówki?
Jak się pisze: na dworze, czy na dworzu?
Ilu Rosjan uratowali Amerykanie od śmierci głodowej?
Na które ptaki w Polsce muszą uważać kierowcy?
Czy kibice na stadionie mogą wywołać trzęsienie ziemi?
Jakimi słowami pozdrowił mieszkańców Bukaresztu Michael Jackson?
Kto stworzył Konstytucję RP w 1997 roku?
Ile istnieje odmian uśmiechu?
Co jest nie tak z tym zdjęciem?
Jak długo żyją bakterie po kichnięciu?
Co ma wspólnego telewizor i małżeństwo?
Jak w Chinach nazywa się Wielki Chiński Mur?