logo

porady-trikiCo robić, kiedy ukradną ci auto?

Co robić, kiedy ukradną ci auto?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

1. Liczy się szybkość zgłoszenia na policję (numery 112, 997). Im szybciej zgłosisz fakt kradzieży tym lepiej. Wskaźnik wykrywalności tego typu spraw jest niestety niski i oscyluje wokół 22 proc. Upewnij się przy tym, czy twój pojazd nie został odholowany przez np: straż miejską.

2. Udaj się na komisariat (weź ze sobą dokumenty pojazdu i swoje), zgłoszenie kradzieży jest niezbędne przy wyrejestrowaniu pojazdu i uzyskaniu odszkodowania.

3. Zgłoś kradzież pojazdu do firmy ubezpieczeniowej natychmiast po otrzymaniu od policji zaświadczenia o zgłoszeniu kradzieży. Ubezpieczyciele dają zazwyczaj bardzo krótkie terminy, szczególnie jest to ważne w przypadku posiadania polisy autocasco. Nie zapomnij wziąć z sobą kompletu kluczyków, dokumentu wystawionymi przez policję i dokumentów samego auta. W ciągu tygodnia powinien pojawić się rzeczoznawca, który sporządzi raport i odbierze od nas komplet kluczyków.

4. Jeśli policji nie uda się odzyskać pojazdu otrzymasz po kilku tygodniach zawiadomienie o "umorzeniu z powodu niewykrycia sprawców".

5. Wyrejestrowanie pojazdu. Jeśli tego nie zrobisz będziesz płacił obowiązkowe ubezpieczenie OC bez względu na tłumaczenia. Do wyrejestrowania konieczne jest: oświadczenia właściciela, zaświadczenie z policji o zgłoszeniu kradzieży (lub zawiadomienie o umorzeniu).
Popularne pytania
Czy w kosmosie, gdzie nie ma tlenu, jest możliwy wybuch?
Który klub piłkarski jest najbogatszy?
Które państwo pomogło Niemcom zdobyć Norwegię?
Ile Wit Stwosz otrzymał pieniędzy za stworzenie Ołtarza w Kościele Mariackim?
Na których obszarach Polski jest najwięcej zarażonych kleszczy?
Czy strusie potrafią zgiąć kolano do przodu?
Czy Ronald Reagan należał do partii komunistycznej?
Którzy polscy politycy umożliwili udział ludziom G.Sorosa pisanie ustaw tzw. Planu Balcerowicza?
W których państwach w Europie dzieci otrzymują najwyższe kieszonkowe?
Czy zęby mają płeć?
Czy na Antarktydzie rośnie trawa?
W jakim kraju urodził się słynny wokalista grupy Queen, Freddie Mercury?
Jak pić w kosmosie?
Czy gladiatorzy bardziej przypominali zawodników sumo czy boksu?