logo

porady-triki
Co robić, kiedy ukradną ci auto?

Co robić, kiedy ukradną ci auto?
1. Liczy się szybkość zgłoszenia na policję (numery 112, 997). Im szybciej zgłosisz fakt kradzieży tym lepiej. Wskaźnik wykrywalności tego typu spraw jest niestety niski i oscyluje wokół 22 proc. Upewnij się przy tym, czy twój pojazd nie został odholowany przez np: straż miejską.

2. Udaj się na komisariat (weź ze sobą dokumenty pojazdu i swoje), zgłoszenie kradzieży jest niezbędne przy wyrejestrowaniu pojazdu i uzyskaniu odszkodowania.

3. Zgłoś kradzież pojazdu do firmy ubezpieczeniowej natychmiast po otrzymaniu od policji zaświadczenia o zgłoszeniu kradzieży. Ubezpieczyciele dają zazwyczaj bardzo krótkie terminy, szczególnie jest to ważne w przypadku posiadania polisy autocasco. Nie zapomnij wziąć z sobą kompletu kluczyków, dokumentu wystawionymi przez policję i dokumentów samego auta. W ciągu tygodnia powinien pojawić się rzeczoznawca, który sporządzi raport i odbierze od nas komplet kluczyków.

4. Jeśli policji nie uda się odzyskać pojazdu otrzymasz po kilku tygodniach zawiadomienie o "umorzeniu z powodu niewykrycia sprawców".

5. Wyrejestrowanie pojazdu. Jeśli tego nie zrobisz będziesz płacił obowiązkowe ubezpieczenie OC bez względu na tłumaczenia. Do wyrejestrowania konieczne jest: oświadczenia właściciela, zaświadczenie z policji o zgłoszeniu kradzieży (lub zawiadomienie o umorzeniu).
Popularne pytania
Jaki trening wykonywał Bruce Lee?
Dlaczego zacięcie się papierem tak bardzo boli?
Dlaczego psy liżą ludzi po rękach?
Ile państw znajduje się w Afryce?
Ile psów przeżyło katastrofę Titanica?
Czy można napisać jakiś polski wyraz korzystając z liter umieszczony na dole klawiatury (od Z do M)?
Ile mierzy najniższy kot świata?
Co się stanie, gdy zetknie się cząstka z antycząstką?
Jaką nazwę nosiły Katowice w okresie od 9.03.1953 do 20.12.1956?
Produkcja, której gry była droższa - Destiny czy GTA V?
Który konflikt doprowadził do wybuchu I i II wojny?
Czy rodzice faraona Tutanchamona byli pełnym rodzeństwem?
Ile samochodów osobowych przypadało na 1000 obywateli polskich w 1979 roku?
Dlaczego biegaczom krwawią sutki?