logo

porady-trikiCo robić, kiedy ukradną ci auto?

Co robić, kiedy ukradną ci auto?
1. Liczy się szybkość zgłoszenia na policję (numery 112, 997). Im szybciej zgłosisz fakt kradzieży tym lepiej. Wskaźnik wykrywalności tego typu spraw jest niestety niski i oscyluje wokół 22 proc. Upewnij się przy tym, czy twój pojazd nie został odholowany przez np: straż miejską.

2. Udaj się na komisariat (weź ze sobą dokumenty pojazdu i swoje), zgłoszenie kradzieży jest niezbędne przy wyrejestrowaniu pojazdu i uzyskaniu odszkodowania.

3. Zgłoś kradzież pojazdu do firmy ubezpieczeniowej natychmiast po otrzymaniu od policji zaświadczenia o zgłoszeniu kradzieży. Ubezpieczyciele dają zazwyczaj bardzo krótkie terminy, szczególnie jest to ważne w przypadku posiadania polisy autocasco. Nie zapomnij wziąć z sobą kompletu kluczyków, dokumentu wystawionymi przez policję i dokumentów samego auta. W ciągu tygodnia powinien pojawić się rzeczoznawca, który sporządzi raport i odbierze od nas komplet kluczyków.

4. Jeśli policji nie uda się odzyskać pojazdu otrzymasz po kilku tygodniach zawiadomienie o "umorzeniu z powodu niewykrycia sprawców".

5. Wyrejestrowanie pojazdu. Jeśli tego nie zrobisz będziesz płacił obowiązkowe ubezpieczenie OC bez względu na tłumaczenia. Do wyrejestrowania konieczne jest: oświadczenia właściciela, zaświadczenie z policji o zgłoszeniu kradzieży (lub zawiadomienie o umorzeniu).
Popularne pytania
Który ze znanych polskich polityków walczył o przekazanie Lwowa ZSRR?
Których produktów nie należy podgrzewać w kuchence mikrofalowej?
Jak przygotować czosnek, aby nie stracił swoich prozdrowotnych właściwości?
Jaki owoc jest najczęściej jedzony na świecie?
Kto uśmiecha się częściej: pijani mężczyźni czy pijane kobiety?
Wpływy ze sprzedaży gry "GTA V" w ciągu trzech dni od premiery przekroczyły 1 mld dolarów, bijąc przy tym rekordy filmowe.
Co to jest "slashkini"?
Które domowe czynności sprzyjają zdrowiu?
Czy należy płacić podatek za prezenty komunijne?
Czy prawdą jest, że homary nie umierają ze starości?
Czy posiadanie oraz sprzedawanie nasion konopi indyjskich jest w Polsce karalne?
Czy istnieją ssaki, które potrafią zrzucać skórę?
Czy lenistwo jest dziedziczne?
Czy Herman Goering otrzymał Order Orła Białego?