logo

prawo-politykaCzy mamy prawo wylegitymować policjanta?

Czy mamy prawo wylegitymować policjanta?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem nie mamy możliwości wylegitymowania policjanta w mundurze (art.61 Ustawy o Policji). Można powiedzieć, że zależy to wyłącznie od dobrej woli policjanta. Wyobraźcie sobie, gdyby policjant w tłumie musiał każdemu pokazywać swoją legitymację. Jeśli policjant jest w stroju cywilnym powinien pokazać swoją legitymację podczas podejmowania interwencji.
Popularne pytania
Gdyby zważyć cały Układ Słoneczny, jaki procent jego całkowitej masy stanowiłoby Słońce?
Czy pająki jak Spider-Man strzelają przędzą?
Jaką powierzchnię ma najmniejsze miasto w Polsce?
Czy można wyleczyć atopowe zapalenie skóry?
Czy soki owocowe są szkodliwe?
Na ile języków przetłumaczono Biblię?
Czy penis zmniejsza się, gdy mężczyzna zostaje ojcem?
Czy w Chinach obchodzony jest Dzień Kobiet?
Z jaką prędkością mkniemy korzystając z najszybszej zjeżdżalni wodnej?
Z kim Polacy mieli wspólnie walczyć przeciwko Rosji w Finlandii 1940 roku?
Który z polityków powiedział, że "Polskę trzeba załatwić"?
Gdzie i w którym roku powstał pierwszy dom towarowy?
Co bardziej uzależnia - kawa, czy marihuana?
Które przyprawy są najzdrowsze?