logo

porady-trikiCzym się różni sok od napoju i nektaru?

Czym się różni sok od napoju i nektaru?

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Nektar to rozcieńczony w wodzie sok lub przecier. Do nektaru mogą być dodawane różne dodatki w postaci cukru, kwasu cytrynowego, witamin i słodzików. W zależności od producenta wsad owocowy w soku/przecierze może być różny. W nektarze nie stosuje się sztucznych dodatków.
Napój różni się tym od nektaru, że można do niego wrzucić co tylko się chce np: środki słodzące, syntetyczne barwniki, aromaty, konserwanty i zazwyczaj proporcjonalnie ma najwięcej wody.
Najzdrowsze są oczywiście soki, które powinny być wyciśnięte z owoców lub warzyw. Większość jednak soków dostępnych na rynku produkowana jest z zagęszczonego soku lub przecieru. Zawierają oczywiście wodę i różne dodatki. Warzywne mogą zawierać dodatkowo sól, cukier, przyprawy i zioła. Według przepisów soki owocowe nie powinny zawierać cukru, tylko te naturalne. Niektórzy producenci dodają do soków witaminy i minerały. Należy również zwrócić uwagę na nazwy, bo np: sok z czarnej porzeczki może być przede wszystkim sokiem winogronowym z dodatkiem soku z czarnej porzeczki. Najzdrowsze soki są jednodniowe, które często nie podlegają nawet pasteryzacji, dzięki temu straty witamin są nieznaczne jednak i ryzyko zanieczyszczeń mikrobiologicznych większe.
Popularne pytania
Czy produkty spożywcze pokryte białą i niebieską pleśnią po wykrojeniu nadają się do spożycia?
Jaki język jest używany przez największą liczbę ludzi na świecie?
Które europejskie państwo pomogło Izraelowi zwyciężyć w wojnie Jon Kipur w 1973 roku?
Gdzie i z jakiego powodu powstała popularna Fanta?
Dlaczego granice w Afryce mają charakter symboliczny?
Do której armii wstąpił bratanek Adolfa Hitlera podczas II wojny światowej?
Czy konstytucja ZSRR gwarantowała wolność słowa?
Które państwa jako pierwsze zalegalizowały aborcję?
Jakie plany wobec Litwy mieli Piłsudczycy w 1918 roku?
Ile liter ma najkrótszy alfabet na świecie?
Kto wynalazł krzesło elektryczne?
Ile kosztuje banknot o nominale 0 euro?
Czy pies może mieć depresję?
Co robi osoba za dziewczyną?