logo

dziwne, 1942Bitwa o Los Angeles (ang. Battle of Los Angeles) - niewyjaśnione do dziś wydarzenie mające miejsce 25 lutego 1942.

Bitwa o Los Angeles (ang. Battle of Los Angeles) - niewyjaśnione do dziś wydarzenie mające miejsce 25 lutego 1942.

Serwis nie ma dotacji z Unii czy państwowych firm, są tylko 2 nieinwazyjne reklamy Googla, bardzo prosimy o wyłączenie adblocka

Bitwa o Los Angeles (ang. Battle of Los Angeles) – niewyjaśnione do dziś wydarzenie mające miejsce 25 lutego 1942. Otworzono wtedy ogień z artylerii przeciwlotniczej do niezidentyfikowanego obiektu (lub obiektów) latającego zaobserwowanego nad Los Angeles, ponieważ obawiano się japońskiego nalotu, jednak nie strącono żadnego samolotu. 24 lutego służby United States Navy poinformowały, że obserwatorzy dostrzegli na niebie w okolicach Los Angeles kilka świecących obiektów. Doprowadziło to do ogłoszenia wieczorem alarmu przeciwlotniczego i obsadzenia stanowisk dział przeciwlotniczych. Kiedy wydawało się, że to fałszywy alarm, ok. godz. 02:15 wykryto na radarach niezidentyfikowany obiekt. Syreny alarmowe włączono o 02:25 i nakazano zastosować zaciemnienie. Chwilę później niebo zaczęły przeczesywać reflektory przeciwlotnicze, a artyleria przeciwlotnicza otworzyła ogień. W stan gotowości zostało postawione lotnictwo, ale myśliwce pozostały na ziemi. Ludność cywilna zeszła do schronów lub piwnic oczekując nalotu, a na niebie zaobserwowano świecący obiekt. Świecący obiekt lub obiekty był/były cały czas ostrzeliwane z ziemi, natomiast dowództwo IV Korpusu Powietrznego nie wydało rozkazu użycia myśliwców. Ostrzeliwany obiekt przeleciał nad wybrzeżem od Santa Monica do Long Beach. Kiedy doleciał do Signal Hill zaczął manewrować – najpierw skręcając w stronę lądu, potem zawrócił nad Pacyfik, gdzie w końcu zniknął. Alarm został odwołany o godzinie 7:21. Kilka budynków zostało uszkodzonych wskutek spadających odłamków i nisko wybuchających pocisków artylerii przeciwlotniczej. Trzy osoby zmarły na zawał serca z powodu paniki, trzy inne zginęły od źle naprowadzonego ognia przeciwlotniczego, doszło też do kilku wypadków drogowych wskutek zaciemnienia (wiki).
Popularne pytania
Który rodzaj wina działa odchudzająco?
Jaki procent Polaków wierzy, że dinozaury żyły równocześnie z ludźmi?
Kto lepiej opowiada dowcipy - kobiety czy mężczyźni?
Dlaczego człowiek może żyć bez woreczka żółciowego?
Czym zastąpić cukier?
Co jest na zdjęciu?
Skąd pochodzą żabie udka?
Od którego roku życia człowiek może zachorować na schizofrenię?
Kiedy dla człowieka zaczyna się starość?
Co oznacza celowe pociągnięcie dłonią po włosach?
Czy pesymiści mają zdrowsze serce?
Jak długo powinna trwać akcja oddziału antyterrorystycznego od momentu wyważenia drzwi mieszkania?
Ile w Polsce żyje kobiet o imieniu Justyna?
Ile osób zamieszkiwało ziemie byłej I RP tuż przed I wojną?