wojna
Dwóch najwyższych rangą oficerów Wehrmachtu zlikwidowanych przez polskie podziemie to gen. Renner i gen. Walter Herold

Dwóch najwyższych rangą oficerów Wehrmachtu zlikwidowanych przez polskie podziemie to gen. Renner i gen. Walter Herold. Zlikwidowani przez podziemie narodowe. Renner przez oddział wachm. „Tarzana, Herold przez oddział OBD „Chrobry I” por. Józefa Lessera „Jastrzębskiego”.
Obie akcje próbowali im odebrać inni - szczytem bezczelności komuny było przypisywanie likwidacji gen. Kurta Rennera łachudrom z "Gwardii Ludowej". T. Wójcik zdołał przedostać się na Zachód, J. Lesser był w podziemiu narodowym do 1947, spędził 8 lat w komunistycznych więzieniach.
Arkadiusz Cimoch, Leszek Żebrowski
Obie akcje próbowali im odebrać inni - szczytem bezczelności komuny było przypisywanie likwidacji gen. Kurta Rennera łachudrom z "Gwardii Ludowej". T. Wójcik zdołał przedostać się na Zachód, J. Lesser był w podziemiu narodowym do 1947, spędził 8 lat w komunistycznych więzieniach.
Arkadiusz Cimoch, Leszek Żebrowski




![Tzw. Zachodnia Białoruś pod okupacją niem. [III 1943]: "Życie Polaków jest nie tylko ciężkie ..."](app/public/files/41771.jpg_378x370m0.jpg)




