Nauka

Foobar2000 i konwertowanie plików audio na format mp3, FLAC, ogg ....

Autor: wiki, Dodano: 2015-01-28
Komputery
Foobar2000 i konwertowanie plików audio na format mp3, FLAC, ogg ....

Foobar2000 nie tylko konwertuje płyty audio cd, ale także pozwala na konwertowanie dowolnie wskazanych plików, które puszczamy za pomocą Foobara2000.

Przygotuj najpierw niezbędne biblioteki, które chcesz użyć np: jeśli chcesz konwertować muzykę z formatu FLAC na mp3 lame, musisz ściągnąć programik lame.exe, który pozwala na taką konwersję.

1. Zaznacz pliki, które chcesz konwertować (przytrzymaj klawisz Ctrl następnie lewym przyciskiem myszy zaznaczasz utwory do konwersji).
Kiedy zaznaczysz już wszystkie pliki do konwersji prawym przyciskiem myszy wybierz Convert/... (w przypadku kiedy robiłeś już konwersję pojawią ci się szablony tych konwersji - "presets").

2. Tu masz zakładeczki "Output | Processing | Other". My zajmiemy się "Output", pozostałe są raczej dla zaawansowanych (konwersja z efektami, zmiana ilości kanałów .... etc).

- W ustawieniach kodeka wybierz "Output format", do wyboru masz MP3, FLAC, OGG ..... i kilka innych, najpopularniejszy jest MP3, tak więc ustaw Lame MP3.
- W "Output path" określasz, gdzie pliki mają zostać zapisane po konwersji. Jeśli chcesz wybrać swój "Specify folder".
- W "Output files" określasz jak dany plik ma się nazywać, można wpisać formułę np: [%album artist% - ]%album% %title%

Na dole masz ustawienia szczegółowe poszczególnych kodeków "More Settings", jeśli przykładowo według Ciebie 190kb/s Mp3 to za dużo i chcesz zmienić na 128 to tam możesz to zmienić.

Na samej górze masz możliwość zapisania lub odczytania szablonów "Presets". Jeśli już robiłeś konwersje za każdym razem możesz zapisać szablon (preset) tych ustawień, bardzo wygodna rzecz jeśli chcesz często konwertować z tymi samymi ustawieniami.

Jeśli już masz wszystko ustawione wciskaj OK i jedziesz :)

Ireneusz Piotrzkowicz
Zobacz także