Nauka

Usuwanie swojej obecności na komputerze.

Autor: wiki, Dodano: 2015-01-21
Komputery
Usuwanie swojej obecności na komputerze.

1. Kasowanie naszej działalności w przeglądarce www. Możemy wyczyścić swoją obecność z pomocą narzędzi dostępnych w przeglądarce lub korzystając z darmowych programów takich jak Privacy Eraser Free (uznawany za najszybszy i najlepszy) lub innych np: PrivaZer, Prevent Restore, czy Wipe. Oczywiście wymienione programy potrafią dużo więcej niż tylko wyczyścić cache przeglądarki. Privacy Eraser Free potrafi sprawić, że zniknie historia wyszukiwań, zawartość schowka systemowego, zawartość kosza i folderu Temp ..... Można również użyć opcji do trwałego kasowania wybranych plików i folderów (usuwania danych jak DOD 5220.22-M i NSA.). Pracuje z FAT16/FAT32/exFAT/NTFS i przeglądarkami IE, Chrome i Firefox. Jego obsługa jest banalna, a możliwości naprawdę ogromne.

2. Jeśli chodzi o bezpieczne surfowanie po www to niezbędny będzie Tor Browser Bundle, jest to pakiet TORa zintegrowany z doskonałą przeglądarka Firefox.

3. W przypadku działalności w sieciach P2P:
- ParetoLogic Privacy Controls (komercyjny) - czyści naszą obecność w sieciach P2P. Skanujemy zawartość kompa w poszukiwaniu programów P2P.
- Total Privacy (komercyjny) - już wyczyściliśmy wszystko co dotyczy naszej działalności związanej z P2P czas na totalne skasowanie plików/folderów, Total Privacy nadaje się do tego znakomicie (Shredder>Add File lub Add Folder i kasujemy :)
Zobacz także