Publicystyka

Jak poderwać kobietę? Nie uśmiechać się :) Jak poderwać faceta? Uśmiechać się!

Autor: Ireneusz Piotrzkowicz, Dodano: 2013-12-23
Psychologia
Jak poderwać kobietę? Nie uśmiechać się :) Jak poderwać faceta? Uśmiechać się!


Metod zdobywania kobiet jest tyle co i facetów. Większość metod to gwarantowana klapa.
Okazało się ostatnio, że uśmiechnięci faceci nie mają rwania :) Naukowcy sprawdzili, jakie wrażenie robi uśmiechnięty facet na świeżo poznanej kobiecie. Okazało się, że nie najlepsze. Sam uśmiech jest bardzo pozytywny, ale tylko w codziennych kontaktach z kobietami, jeśli chodzi o podryw to raczej jest to metoda na klapę. Naukowcy udowodnili, że podryw jest dużo skuteczniejszy kiedy facet jest zamyślony, pewny siebie, typ "niegrzecznego chłopca", albo nawet zawstydzony ! Dziwne nie. Naukowcy przypuszczają, że uśmiechnięty facet sprawia wrażenie zniewieściałego, czyli typ "szkoda czasu" :)

Odwrotnie jest jeśli chodzi o kobiety, im kobieta jest bardziej uśmiechnięta tym większe szanse, że jakiś przystojniak zwróci na nią uwagę. Po za tym faceci lubią, kiedy kobiety są nieco zawstydzone. Reasumując, śmiech, a jak powie coś zbereźnego - zawstydzenie :)

Dodam dla porządku, że badania dotyczyły efektu tzw. "pierwszego wejrzenia". W związku uśmiechnięty facet to po prostu skarb, nie wspomnę o uśmiechniętej partnerce :)

Źródło: Prof. Jessica Tracy, psycholog University of British Columbia

Ireneusz Piotrzkowicz
Photo (c) morguefile.com
Zobacz także