Nauka

Jak skutecznie kupować na Allegro?

Autor: wiki, Dodano: 2014-09-18
Człowiek
Jak skutecznie kupować na Allegro?

Zapewne wielu z Was kupowało sprzęt na Allegro, nowego wprawdzie się już od dawna nie opłaca (tańsze są sklepy internetowego - szukaj poprzez np: skapiec), ale zapewne stary, używany sprzęt tak.

Tak więc, jak kupować na Allegro?
1. Jeśli sprzedawca ma bardzo dużo pozytywnych komentarzy z wielu lat działalności .... możesz śmiało kupować, nie powinno być problemów.

2. Jeśli sprzedawca nie ma komentarzy lub ma ich mało. Pamiętaj o kilku zasadach:
a) Znajdź produkt, który cię interesuje, pamiętaj żeby po lewej stronie wpisać lokalizację produktu, jeśli mieszkasz w w-wie lub okolicach, w Krakowie lub okolicach, zawsze wpisuje miasto, które ci pasuje do odwiedzenia.
b) Kiedy już wylistujesz towar, który znajduje się w miejscu twojego zamieszkania (lub w okolicach) wysyłasz list do sprzedawcy i proponujesz mu spotkanie, tak aby zobaczyć to co on sprzedaje. Ustalasz godzinę, czas, miejsce, jedziesz i kupujesz.

Kilka ważnych informacji dla kupujących towary na Allegro:
1. Kupowanie przez licytacje czy kup teraz zawsze podraża zakup.
2. Najlepiej kupować "bezpośrednio", najlepiej w domu sprzedającego.
3. Sklepy traktują allegro jak witrynę promocyjną z jednym produktem, jedź do nich do sklepu i zrób zakupy.
4. Allegro zawsze umywa ręce od transakcji, udaje, że nie jest stroną sporu, zawsze zostawia na przysłowiowym "lodzie", "kasuje" prowizję od transakcji i odsyła na policję. Tak więc zapomnij o ich wsparciu. Na osłodę pozostanie ci zjechanie sprzedawcy w komentarzu :)
Zobacz także