Jak skutecznie kupować na Allegro?

· Autor: wiki · Dodano: 2014-09-18
wiedza : Ekonomia
Jak skutecznie kupować na Allegro?

Zapewne wielu z Was kupowało sprzęt na Allegro, nowego wprawdzie się już od dawna nie opłaca (tańsze są sklepy internetowego - szukaj poprzez np: skapiec), ale zapewne stary, używany sprzęt tak.

Tak więc jak kupować na Allegro?
1. Znajdź produkt, który cię interesuje, pamiętaj żeby po lewej stronie wpisać lokalizację produktu, jeśli mieszkasz w w-wie lub okolicach, w Krakowie lub okolicach, zawsze wpisuje miasto, które ci pasuje do odwiedzenia.

2. Kiedy już wylistujesz towar, który znajduje się w miejscu twojego zamieszkania (lub w okolicach) wysyłasz list do sprzedawcy i proponujesz mu spotkanie, tak aby zobaczyć to co on sprzedaje. Ustalasz godzinę, czas, miejsce, jedziesz i kupujesz.

UWAGA! Podstawowa zasada to kupowanie bez licytacji, bezpośrednio u sprzedawcy. Nie kupuj też w kup teraz. Sprzedający nie zapłaci prowizji Allegro, czyli będziesz mógł wynegocjować lepszą cenę!

Złote zasady:
1. Kupowanie przez licytacje czy kup teraz zawsze podraża zakup.
2. Kupujcie zawsze "bezpośrednio", najlepiej w domu sprzedającego.
3. Po co ci komentarze, zbieractwo zbędnych fantów pozostaw dzieciom
4. Sklepy traktują allegro jak witrynę promocyjną z jednym produktem, jedź do nich do sklepu i zrób zakupy.

Kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć. Zapewne zastanawiasz się, dlaczego odradzam kupowanie poprzez licytacje czy kup teraz, podstawowy powód to bardzo wysokie prowizje, sprzedający często jeśli wiedzą, że jej nie zapłacą obniżają dodatkowo cenę towaru. Nie martw się, że nie dostaniesz komentarza, na to już nikt nie patrzy, bo to tak naprawdę nic nie daje, równie dobrze możesz posmarować dupsko masłem orzechowym. Zapewne o tym nie wiesz, ale w przypadku jeśli kupisz coś felernego Allegro, umywa ręce od transakcji, broni się jak tylko może, udaje, że nie jest stroną sporu, zawsze zostawia cię samemu sobie i odsyła na policję. Tak wiec zapomnij o ich wsparciu !!!!!! Zapisz to sobie wielkimi zgłoskami, zostajesz sam ze swoim problemem, a Allegro przytnie jeszcze z tego prowizję :) Na osłodę pozostanie ci zjechanie sprzedawcy w komentarzu :)